Reklama
reklama

Kino Scala uvede záznam divadelního představení Frankenstein z Londýna

National Theatre v Londýně v rámci oslav padesátého výročí založení reprízuje svá představení, mezi která patří i Frankenstein. Kino Scala promítne v pondělí 11. listopadu na plátně kina záznam tohoto diváckého hitu. Vstupenka stojí 250 korun.

V Praze bylo představení oscarového režiséra Dannyho Boylea vyprodané již několikrát. Boyle je známý filmem Milionář z chatrče, 127 hodin nebo Pláž. Diváci se mohou těšit v hlavních rolích na Benedicta Cumberbatche představitele Holmese a Jonnyho Lee Millera ze seriálu Dexter.

Představení je jedinečné režijně - hereckým přístupem, který si Boyle vymyslel. Představitele dvou hlavních rolí - Viktora Frankensteina i Monstra - nechal v rolích alternovat. Oba dva si tedy zažili pocity, výšky i pády stvořitele i stvořeného, vyvoleného i zatraceného, soudce i odsouzeného.

Scénář Nicka Deara je veskrze současný, z gotické děsuplné novely Mary Shellyové se na jevišti stává příběh člověka krutě se konfrontujícího s odpovědností za sebe a své činy. Ohromující steam - punková výprava Marka Tildesleyho, kouzelné svícení Bruna Poety, herecké výkony a v neposlední řadě i hudba taneční skupiny Underworld vytváří na scéně kompaktní, sevřený a výjimečný divadelní tvar.

Frankenstein měl v Londýně premiéru 5. února 2011 v sále s tisíc sto šedesáti místy National Theatre – Olivier Theatre a několik následujících měsíců byl vyprodán. Brněnští diváci jej shlédnou ve Scale v pondělí o půl deváté večer, vstupné stojí dvě stě padesát korun. Záznam je uváděn v původním anglickém znění s českými a anglickými titulky a je přístupný od patnácti let.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře