Reklama
reklama

Kino Scala uvede záznam divadelního představení Frankenstein z Londýna

National Theatre v Londýně v rámci oslav padesátého výročí založení reprízuje svá představení, mezi která patří i Frankenstein. Kino Scala promítne v pondělí 11. listopadu na plátně kina záznam tohoto diváckého hitu. Vstupenka stojí 250 korun.

V Praze bylo představení oscarového režiséra Dannyho Boylea vyprodané již několikrát. Boyle je známý filmem Milionář z chatrče, 127 hodin nebo Pláž. Diváci se mohou těšit v hlavních rolích na Benedicta Cumberbatche představitele Holmese a Jonnyho Lee Millera ze seriálu Dexter.

Představení je jedinečné režijně - hereckým přístupem, který si Boyle vymyslel. Představitele dvou hlavních rolí - Viktora Frankensteina i Monstra - nechal v rolích alternovat. Oba dva si tedy zažili pocity, výšky i pády stvořitele i stvořeného, vyvoleného i zatraceného, soudce i odsouzeného.

Scénář Nicka Deara je veskrze současný, z gotické děsuplné novely Mary Shellyové se na jevišti stává příběh člověka krutě se konfrontujícího s odpovědností za sebe a své činy. Ohromující steam - punková výprava Marka Tildesleyho, kouzelné svícení Bruna Poety, herecké výkony a v neposlední řadě i hudba taneční skupiny Underworld vytváří na scéně kompaktní, sevřený a výjimečný divadelní tvar.

Frankenstein měl v Londýně premiéru 5. února 2011 v sále s tisíc sto šedesáti místy National Theatre – Olivier Theatre a několik následujících měsíců byl vyprodán. Brněnští diváci jej shlédnou ve Scale v pondělí o půl deváté večer, vstupné stojí dvě stě padesát korun. Záznam je uváděn v původním anglickém znění s českými a anglickými titulky a je přístupný od patnácti let.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kraj zřídil novou bezplatnou krizovou linku
Informační krizová linka Jihomoravského kraje bude sloužit ke zlepšení informovanosti občanům při krizových situacích a mimořádných událostech. V době „klidu“ volajícím oznámí, že neprobíhá krizový...
21.11.2017 - 08:08
Velice svérázně si představoval podnikání třiapadesátiletý muž ve svém obchodě.
20.11.2017 - 15:36
Vánoční trhy začnou v pátek
Jako každý rok, brněnské Vánoce odstartuje slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody. To se letos bude konat v pátek 24. listopadu v 17 hodin.
20.11.2017 - 08:00
V noci na neděli spěchali strážníci do Židenic, aby prověřili oznámení o údajném napadení na zastávce hromadné dopravy.
19.11.2017 - 19:13
Konstrukční i programovací schopnosti středoškoláků prověří oblíbená soutěž Merkur perFEKT Challenge. Mladí studenti téměř ze všech koutů republiky se utkají v úterý 21. listopadu 2017 v montování...
19.11.2017 - 15:00
Rozhodli jste se investovat finanční prostředky a pořídit si byt či dům a následně jej dále pronajímat? Nebo již s pronájmem nemovitosti zkušenosti máte? Pak jistě víte, že právě v případě pronájmu...
19.11.2017 - 08:33
Komentáře