Reklama
reklama

Kino Scala slaví, je třetím nejnavštěvovanějším v republice

Začalo to nejistě, dokonce hrozilo i uzavření. To všechno Univerzitní kino Scala přečkalo a nyní se po roce provozu může pyšnit třetím nejnavštěvovanějším jednosálovým kinem v republice.

Tím se stala Scala v prvním čtvrtletí, předběhlo jej jen pražské Oko a Aero. „Pro mě to je výborný výsledek. I když by někdo mohl říct, že jsou to jen čísla, pro mě jsou nesmírně důležitá. Mým cílem bylo vrátit Scalu divákům a diváky Scale, a to se myslím povedlo,“ radoval se ředitel kina Radek Pernica.

I prorektor Masarykovy univerzity Jiří Němec si aktuální zprávu pochvaluje. „Nápad využít atraktivní prostor v samém centru města pro potřeby univerzity a současně obnovit tradici promítání kvalitní filmové produkce se po první sezóně ukázal jako plně funkční,“ zhodnotil prorektor Masarykovy univerzity Jiří Němec.

Univerzita Scalu využila pro promoce, které tam přesunula z auly, jež se opravuje. A dopoledne a odpoledne patří prostory především pravidelné výuce. Díky své kapacitě a technické vybavenosti se ukázala být ideální pro přednášky, které jsou navštěvovány větším počtem studentů a zároveň jsou při nich ve větší míře využívána audiovizuální média. Důležité místo mají ve Scale také pravidelné kurzy Univerzity třetího věku.

Dále hostilo kino sympozium, řadu filmových festivalů, přenášelo představení ze zahraničí a zahálet nebude ani o prázdninách. Chystá Ozvěny 49. Mezinárodního festivalu Karlovy Vary, Brněnské filmové léto s rázně sníženým vstupným a přímý přenos Monty Python živě divadelní představení pěti žijících členů legendární komediální skupiny, od roku 1982 první a údajně poslední vůbec.

V nové sezóně pak budou pokračovat stávající přenosy. Prodej předplatného na přenosy z Metropolitní opery i Královského baletu Londýn již bylo zahájeno. V programu se objeví i nové festivaly.

Od podzimu pak výuku doplní Uměnovědný biograf, Teorie a dějiny rockové hudby, Osobnosti moderního jazzu, Literatura ve filmu, Česká kinematografie do roku 1945 či kurz Sex, gender a společnost.

„Těch akcí je nepočítaně – těch velkých, viditelných, ale i menších, jednodenních nebo jednovečerních. V říjnu jsem pochyboval, zda se Scala s kapacitou 475 míst dá vyprodat. A během sezóny jsem se přesvědčil, že dá. A dokonce několikrát,“ chválil své diváky Pernica.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Komentáře