Reklama
reklama

Kino Scala slaví, je třetím nejnavštěvovanějším v republice

Začalo to nejistě, dokonce hrozilo i uzavření. To všechno Univerzitní kino Scala přečkalo a nyní se po roce provozu může pyšnit třetím nejnavštěvovanějším jednosálovým kinem v republice.

Tím se stala Scala v prvním čtvrtletí, předběhlo jej jen pražské Oko a Aero. „Pro mě to je výborný výsledek. I když by někdo mohl říct, že jsou to jen čísla, pro mě jsou nesmírně důležitá. Mým cílem bylo vrátit Scalu divákům a diváky Scale, a to se myslím povedlo,“ radoval se ředitel kina Radek Pernica.

I prorektor Masarykovy univerzity Jiří Němec si aktuální zprávu pochvaluje. „Nápad využít atraktivní prostor v samém centru města pro potřeby univerzity a současně obnovit tradici promítání kvalitní filmové produkce se po první sezóně ukázal jako plně funkční,“ zhodnotil prorektor Masarykovy univerzity Jiří Němec.

Univerzita Scalu využila pro promoce, které tam přesunula z auly, jež se opravuje. A dopoledne a odpoledne patří prostory především pravidelné výuce. Díky své kapacitě a technické vybavenosti se ukázala být ideální pro přednášky, které jsou navštěvovány větším počtem studentů a zároveň jsou při nich ve větší míře využívána audiovizuální média. Důležité místo mají ve Scale také pravidelné kurzy Univerzity třetího věku.

Dále hostilo kino sympozium, řadu filmových festivalů, přenášelo představení ze zahraničí a zahálet nebude ani o prázdninách. Chystá Ozvěny 49. Mezinárodního festivalu Karlovy Vary, Brněnské filmové léto s rázně sníženým vstupným a přímý přenos Monty Python živě divadelní představení pěti žijících členů legendární komediální skupiny, od roku 1982 první a údajně poslední vůbec.

V nové sezóně pak budou pokračovat stávající přenosy. Prodej předplatného na přenosy z Metropolitní opery i Královského baletu Londýn již bylo zahájeno. V programu se objeví i nové festivaly.

Od podzimu pak výuku doplní Uměnovědný biograf, Teorie a dějiny rockové hudby, Osobnosti moderního jazzu, Literatura ve filmu, Česká kinematografie do roku 1945 či kurz Sex, gender a společnost.

„Těch akcí je nepočítaně – těch velkých, viditelných, ale i menších, jednodenních nebo jednovečerních. V říjnu jsem pochyboval, zda se Scala s kapacitou 475 míst dá vyprodat. A během sezóny jsem se přesvědčil, že dá. A dokonce několikrát,“ chválil své diváky Pernica.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře