Reklama
reklama

Kino Scala přenese živě baletní představení z Londýna

Přímý přenos baletu Spící krasavice uvede z Londýna brněnské kino Scala. Na dokonalé souznění Čajkovského hudby a choreografie baletní ikony Maria Petipy se diváci mohou těšit už tuto středu 19. března.

„Ústřední roli spící krásky neboli princezny Aurory ztvární primabalerína Královského baletu Sarah Lamb,“ uvedla Radka Ondráčková ze společnosti Aerofilms. V uměleckém přerodu z dětské princezničky do mladé ženy čelící čarodějnému prokletí Lamb exceluje. A to i přes její nešťastnou zdravotní nehodu z roku 2008, kdy si na zkoušce zlomila čtyři kosti. Na devět měsíců se musela s baletem rozloučit, ale to ji nezastavilo.

Dílo Spící krasavice nemělo lehké začátky. Poprvé bylo uvedeno v Petrohradě v roce 1890 a ruské publikum nebylo na Čajkovského symfonii a propracovanou choreografii Petipy připraveno. Po pár letech se vše změnilo a Spící krasavice se stala jednou z nejslavnějších baletů všech dob.

Konkrétně v Londýně je tolik oblíbená, že tu žije s menšími úpravami déle než půl století. Představení obsahuje v prvním dějství jednu z nejslavnějších baletních scén všech dob – tzv. „Růžové adagio“. Narozeninový královský bál se šestnáctiletou princezničkou Aurorou obklopenou nápadníky dojme i omámí. Nejinak tomu bude i v dalším a neméně slavném baletním vrcholu díla – v milostné scéně, kdy princ Florimund v podání Stevna McRaeho probudí hlavní hrdinku z jejího kouzlem začarovaného zlého snu.

Spící kráska zaujme diváky v brněnském kině ve středu 19. března od čtvrt na devět večer. Vstupné je 250 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře