Reklama
reklama

Kino Scala přenese živě baletní představení z Londýna

Přímý přenos baletu Spící krasavice uvede z Londýna brněnské kino Scala. Na dokonalé souznění Čajkovského hudby a choreografie baletní ikony Maria Petipy se diváci mohou těšit už tuto středu 19. března.

„Ústřední roli spící krásky neboli princezny Aurory ztvární primabalerína Královského baletu Sarah Lamb,“ uvedla Radka Ondráčková ze společnosti Aerofilms. V uměleckém přerodu z dětské princezničky do mladé ženy čelící čarodějnému prokletí Lamb exceluje. A to i přes její nešťastnou zdravotní nehodu z roku 2008, kdy si na zkoušce zlomila čtyři kosti. Na devět měsíců se musela s baletem rozloučit, ale to ji nezastavilo.

Dílo Spící krasavice nemělo lehké začátky. Poprvé bylo uvedeno v Petrohradě v roce 1890 a ruské publikum nebylo na Čajkovského symfonii a propracovanou choreografii Petipy připraveno. Po pár letech se vše změnilo a Spící krasavice se stala jednou z nejslavnějších baletů všech dob.

Konkrétně v Londýně je tolik oblíbená, že tu žije s menšími úpravami déle než půl století. Představení obsahuje v prvním dějství jednu z nejslavnějších baletních scén všech dob – tzv. „Růžové adagio“. Narozeninový královský bál se šestnáctiletou princezničkou Aurorou obklopenou nápadníky dojme i omámí. Nejinak tomu bude i v dalším a neméně slavném baletním vrcholu díla – v milostné scéně, kdy princ Florimund v podání Stevna McRaeho probudí hlavní hrdinku z jejího kouzlem začarovaného zlého snu.

Spící kráska zaujme diváky v brněnském kině ve středu 19. března od čtvrt na devět večer. Vstupné je 250 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře