Reklama
reklama

Kino Scala otevírá tvůrčí Studio, děti i dospělí se budou učit animaci

Již od svého znovuotevření přichází Univerzitní kino Scala na brněnskou půdu s vizí otevírat své prostory k setkáváním a zážitkům a to nejenom v návaznosti na zážitek filmového diváka. Nyní přichází s tvůrčím Studiem Scala, zaměřeným na výuku animace pro děti i dospělé.

Během prvního roku fungování se ve Scale realizovaly pravidelné pohádkové sobotní dílny pro děti, Týden výtvarné kultury, oslava Dne dětí a hlavně pomocí malých i velkých nadšenců se Scala rozhýbala během úspěšných workshopů animace a letního Animačně filmového tábora, během kterého se děti učily vyrobit animovaný film od scénáře po konečné zpracování na počítači i jeho projekci na plátno.

„Velký zájem o výuku animace během předchozích akcí nás vlastně dotlačil k sestavení pravidelnějšího cyklu kurzů a to jak pro děti, tak pro dospělé. Založili jsme Studio Scala, ve kterém budeme učit animaci, lásku k filmu a měnit naše diváky na tvůrce. Moc se na to těším, Scala vždycky ožije úplně jinou atmosférou, všude po kině se povalují podivné předměty a pobíhají animátoři jakoby zcela mimo, zaujatí zrovna kuličkou plastelíny na schodech.“ říká k založení Studia ředitel Scaly Radek Pernica.

Na jednotlivých kurzech kino spolupracuje s lektory z Pedagogické fakulty MU a pražské Aeroškoly. Vyučují se různé techniky animace - pixilování, ploškový a plastelinový animovaný film, především však celý proces vzniku filmu, práce v tvůrčím týmu a práce s technikou. Výsledné filmy pak mají účastnící a jejich kamarádi nebo rodiče možnost vidět na plátně kina Scala a pak si je odnesou domů.

Aktuálně se teď otevírá Malá škola animace – kroužek 10 lekcí během druhého pololetí, určená pro děti 8 – 15 let, ta začíná 1. a 3. března.

Pro dospělé pak jednorázový workshop animace na Velikonoční pondělí, Den dětí ve Scale a opět letní příměstský tábor.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Znojemští policisté dopadli muže, který ukradl horské kolo. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že s podobnou krádeží má muž již předchozí zkušenosti.
24.08.2017 - 08:05
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
Komentáře