Reklama
reklama

Kino Scala otevírá tvůrčí Studio, děti i dospělí se budou učit animaci

Již od svého znovuotevření přichází Univerzitní kino Scala na brněnskou půdu s vizí otevírat své prostory k setkáváním a zážitkům a to nejenom v návaznosti na zážitek filmového diváka. Nyní přichází s tvůrčím Studiem Scala, zaměřeným na výuku animace pro děti i dospělé.

Během prvního roku fungování se ve Scale realizovaly pravidelné pohádkové sobotní dílny pro děti, Týden výtvarné kultury, oslava Dne dětí a hlavně pomocí malých i velkých nadšenců se Scala rozhýbala během úspěšných workshopů animace a letního Animačně filmového tábora, během kterého se děti učily vyrobit animovaný film od scénáře po konečné zpracování na počítači i jeho projekci na plátno.

„Velký zájem o výuku animace během předchozích akcí nás vlastně dotlačil k sestavení pravidelnějšího cyklu kurzů a to jak pro děti, tak pro dospělé. Založili jsme Studio Scala, ve kterém budeme učit animaci, lásku k filmu a měnit naše diváky na tvůrce. Moc se na to těším, Scala vždycky ožije úplně jinou atmosférou, všude po kině se povalují podivné předměty a pobíhají animátoři jakoby zcela mimo, zaujatí zrovna kuličkou plastelíny na schodech.“ říká k založení Studia ředitel Scaly Radek Pernica.

Na jednotlivých kurzech kino spolupracuje s lektory z Pedagogické fakulty MU a pražské Aeroškoly. Vyučují se různé techniky animace - pixilování, ploškový a plastelinový animovaný film, především však celý proces vzniku filmu, práce v tvůrčím týmu a práce s technikou. Výsledné filmy pak mají účastnící a jejich kamarádi nebo rodiče možnost vidět na plátně kina Scala a pak si je odnesou domů.

Aktuálně se teď otevírá Malá škola animace – kroužek 10 lekcí během druhého pololetí, určená pro děti 8 – 15 let, ta začíná 1. a 3. března.

Pro dospělé pak jednorázový workshop animace na Velikonoční pondělí, Den dětí ve Scale a opět letní příměstský tábor.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře