Reklama
reklama

Kino Art zve na filmy o ženách a snímky s německou tématikou, pořádá dva filmové festivaly

Hned na dvojici filmových festivalů láká brněnské kino Art. Do neděle nabízí již poosmé německy mluvené filmy Das Filmfest a od 29. října do 3. listopadu letos poprvé mezinárodní festival filmů žen a o ženách Femina Film.

Festival Das Filmfest nabízí snímky zabývající se generací Y, dokumenty, archivní snímky a kromě velkých filmových produkcí i tři sta minut krátkých filmů navrch. Chybět nebudou ani nezávislé snímky z Německa, Rakouska a Švýcarska. V pátek večer se mohou návštěvníci těšit na čtyři filmy ve dvou časech – o čtvrt na sedm na švýcarský snímek Noční křik a rakouský Forever not alone, o půl deváté pak Oh Boy a Till Enšpígl.

V sobotu a neděli pak například Jakub lhář z roku 1974 v hlavní roli s Vlastimilem Brodským nebo příběh o Julianě, která tráví první společnou dovolenou se svou velkou láskou Okno do léta či na německý film z roku 1951 Poddaný.

Letos poprvé přivítá Brno přehlídku filmů Femina Film, která se do moravské metropole přestěhovala z Ústní nad Labem. Čtyřdenní program láká na tvorbu devíti filmů českých ženských režisérek. Objeví se snímky od Věry Chytilové, Olgy Sommerové, Alice Nellis nebo Silvie Dymákové. Jejím filmem Šmejdi zahájí festival v úterý v osm hodin večer, režisérka získá cenu.

Diváci se mohou dále těšit třeba na tituly Jak porodit a nezbláznit se, Sedmikrásky nebo Můj týden s Marylin. Chybět nebude ani pestrý doprovodný program, například flamenco Emy Ševčíkové na Staré radnici, módní přehlídka nebo autorské čtení Kateřiny Tučkové v knihkupectví Knihy Dobrovský. Festival zakončí v pátek 1. listopadu benefiční koncert kapely Rolling Stones Revival na podporu slaných žen v Café Práh.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře