Reklama
reklama

Kino Art zve na filmy o ženách a snímky s německou tématikou, pořádá dva filmové festivaly

Hned na dvojici filmových festivalů láká brněnské kino Art. Do neděle nabízí již poosmé německy mluvené filmy Das Filmfest a od 29. října do 3. listopadu letos poprvé mezinárodní festival filmů žen a o ženách Femina Film.

Festival Das Filmfest nabízí snímky zabývající se generací Y, dokumenty, archivní snímky a kromě velkých filmových produkcí i tři sta minut krátkých filmů navrch. Chybět nebudou ani nezávislé snímky z Německa, Rakouska a Švýcarska. V pátek večer se mohou návštěvníci těšit na čtyři filmy ve dvou časech – o čtvrt na sedm na švýcarský snímek Noční křik a rakouský Forever not alone, o půl deváté pak Oh Boy a Till Enšpígl.

V sobotu a neděli pak například Jakub lhář z roku 1974 v hlavní roli s Vlastimilem Brodským nebo příběh o Julianě, která tráví první společnou dovolenou se svou velkou láskou Okno do léta či na německý film z roku 1951 Poddaný.

Letos poprvé přivítá Brno přehlídku filmů Femina Film, která se do moravské metropole přestěhovala z Ústní nad Labem. Čtyřdenní program láká na tvorbu devíti filmů českých ženských režisérek. Objeví se snímky od Věry Chytilové, Olgy Sommerové, Alice Nellis nebo Silvie Dymákové. Jejím filmem Šmejdi zahájí festival v úterý v osm hodin večer, režisérka získá cenu.

Diváci se mohou dále těšit třeba na tituly Jak porodit a nezbláznit se, Sedmikrásky nebo Můj týden s Marylin. Chybět nebude ani pestrý doprovodný program, například flamenco Emy Ševčíkové na Staré radnici, módní přehlídka nebo autorské čtení Kateřiny Tučkové v knihkupectví Knihy Dobrovský. Festival zakončí v pátek 1. listopadu benefiční koncert kapely Rolling Stones Revival na podporu slaných žen v Café Práh.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře