Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Bolek Polívka ukázal v Brně film Dědictví po dvaadvaceti letech

V roce 1992 mělo v českých kinech premiéru Dědictví aneb Kurvahošigutntág, na film tenkrát přišlo přes osm set tisíc diváků. A oblíbenost se postupem času zvětšovala. Teď se po dvaadvaceti letech Bolek Polívka rozhodl natočit pokračování s názvem Dědictví aneb Kurva se neříká a na moravskou premiéru zavítal v pátek do brněnského kina Scala spolu s filmovými kolegy.

První Dědictví natočila režisérka Věra Chytilová, která 2. února oslavila pětaosmdesáté narozeniny. K nim dostala zajímavý dárek ve formě zestárlého Bohuše a nenahraditelné Vlastičky ležící na hřbitově. Film místo ní tentokrát režíroval Robert Sedláček a do scénáře se pustil Bolek Polívka sám.

Ačkoli první recenze hlásají nespokojenost a nepochopení, Bolek Polívka si z nich hlavu nedělá. „Normálním lidem se to líbí,“ prohlásil herec do mikrofonu na slavnostní premiéře v Brně. Po boku mu stáli jeho kolegové Jiří Pecha, Jano Sedal, Robert Sedláček, Anna Polívková, David Rotter, Pavel Zatloukal nebo Viktor Vincze. K názvu snímku dodal herec Jiří Pecha: „Občas se to prostě říct musí.“

Že se nemá na legendy sahat, protože žádný další díl nebude lepší než ten první, to je ověřený fakt. Ale u dvojky Dědictví se musí říct, že snaha byla. Hlavní hrdina zestárl, ovdověl, má dospělou dceru Annu, kterou mu hraje jeho skutečná dcera Anna Polívková, vnuka a ze stesku po Vlastě začal znovu pít. Jenže v tom ho nezastaví ani dobrý známý Arnošt, když mu nalívá po taji nealko. Hlídat jeho úlety totiž přichází sama Vlasta, zjevující se v Bohušových představách.

Na scéně se také objevuje Ivana Chýlková a Karel Heřmánek, kteří se pokusí z hrdiny vymanit smyšlený dluh. Zajímavé je, jak si Bolek Polívka pohrál ve scénáři se svým dluhem. Divákům ukázal, jak se dluh ve výši 7,5 milionu korun může změnit v dlužnou částku 47 milionů a v exekuci. Přesně tak, jak se to stalo letos, kdy farmu Bolka Polívky vehnala do insolvence stavební firma, které dlužil necelých 8 milionů korun.

Ve filmu se Bohuš také především kvůli dceři dostává do protialkoholní léčebny, kde se vrací ke své oblíbené rádiovce. A diváci uvidí i i hvězdy z jedničky, mezi kterými nechybí ani zpěvák Karel Gott.

Příběh, ve kterém je Bohuš za zábavného hlavního hrdinu, který neztratil své buranské návyky, připomíná pohádku o hloupém Honzovi, která končí se šťastným koncem. Hlavní hrdina přechytračí zlé postavy – v případě Dědictví – doktory z protialkoholní léčebny, advokáty nebo policisty. Kdo se chce zasmát a neočekává žádný velký návrat a další nezapomenutelný film s Bohušem plný zaběhnutých hlášek, ať do kina směle vyrazí.

Vtipných momentů se najde dost, například kdy dává hrdina vnukovi lekci, že nesmí nikomu věřit nebo když ho zastaví muži v uniformě, jak se prohání na koni po kroměřížském náměstí. Známých míst, kde se film natáčel, bylo také hodně, nejvíce se však objevovala bývalá Bolkova farma v Olšanech. Dá se tedy s postupem času zamyslet, zda nebylo jedním z důvodů filmu rozloučit se a zavzpomínat na farmu na Vyškovsku.

Podle potlesku brněnských diváků lze usoudit, že se obecenstvo bavilo. Hurónský potlesk i nadšený výkřik se objevoval v sále několikrát během promítání. I sám Bolek nadšeně pozoroval film až do konce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře