Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Bolek Polívka ukázal v Brně film Dědictví po dvaadvaceti letech

V roce 1992 mělo v českých kinech premiéru Dědictví aneb Kurvahošigutntág, na film tenkrát přišlo přes osm set tisíc diváků. A oblíbenost se postupem času zvětšovala. Teď se po dvaadvaceti letech Bolek Polívka rozhodl natočit pokračování s názvem Dědictví aneb Kurva se neříká a na moravskou premiéru zavítal v pátek do brněnského kina Scala spolu s filmovými kolegy.

První Dědictví natočila režisérka Věra Chytilová, která 2. února oslavila pětaosmdesáté narozeniny. K nim dostala zajímavý dárek ve formě zestárlého Bohuše a nenahraditelné Vlastičky ležící na hřbitově. Film místo ní tentokrát režíroval Robert Sedláček a do scénáře se pustil Bolek Polívka sám.

Ačkoli první recenze hlásají nespokojenost a nepochopení, Bolek Polívka si z nich hlavu nedělá. „Normálním lidem se to líbí,“ prohlásil herec do mikrofonu na slavnostní premiéře v Brně. Po boku mu stáli jeho kolegové Jiří Pecha, Jano Sedal, Robert Sedláček, Anna Polívková, David Rotter, Pavel Zatloukal nebo Viktor Vincze. K názvu snímku dodal herec Jiří Pecha: „Občas se to prostě říct musí.“

Že se nemá na legendy sahat, protože žádný další díl nebude lepší než ten první, to je ověřený fakt. Ale u dvojky Dědictví se musí říct, že snaha byla. Hlavní hrdina zestárl, ovdověl, má dospělou dceru Annu, kterou mu hraje jeho skutečná dcera Anna Polívková, vnuka a ze stesku po Vlastě začal znovu pít. Jenže v tom ho nezastaví ani dobrý známý Arnošt, když mu nalívá po taji nealko. Hlídat jeho úlety totiž přichází sama Vlasta, zjevující se v Bohušových představách.

Na scéně se také objevuje Ivana Chýlková a Karel Heřmánek, kteří se pokusí z hrdiny vymanit smyšlený dluh. Zajímavé je, jak si Bolek Polívka pohrál ve scénáři se svým dluhem. Divákům ukázal, jak se dluh ve výši 7,5 milionu korun může změnit v dlužnou částku 47 milionů a v exekuci. Přesně tak, jak se to stalo letos, kdy farmu Bolka Polívky vehnala do insolvence stavební firma, které dlužil necelých 8 milionů korun.

Ve filmu se Bohuš také především kvůli dceři dostává do protialkoholní léčebny, kde se vrací ke své oblíbené rádiovce. A diváci uvidí i i hvězdy z jedničky, mezi kterými nechybí ani zpěvák Karel Gott.

Příběh, ve kterém je Bohuš za zábavného hlavního hrdinu, který neztratil své buranské návyky, připomíná pohádku o hloupém Honzovi, která končí se šťastným koncem. Hlavní hrdina přechytračí zlé postavy – v případě Dědictví – doktory z protialkoholní léčebny, advokáty nebo policisty. Kdo se chce zasmát a neočekává žádný velký návrat a další nezapomenutelný film s Bohušem plný zaběhnutých hlášek, ať do kina směle vyrazí.

Vtipných momentů se najde dost, například kdy dává hrdina vnukovi lekci, že nesmí nikomu věřit nebo když ho zastaví muži v uniformě, jak se prohání na koni po kroměřížském náměstí. Známých míst, kde se film natáčel, bylo také hodně, nejvíce se však objevovala bývalá Bolkova farma v Olšanech. Dá se tedy s postupem času zamyslet, zda nebylo jedním z důvodů filmu rozloučit se a zavzpomínat na farmu na Vyškovsku.

Podle potlesku brněnských diváků lze usoudit, že se obecenstvo bavilo. Hurónský potlesk i nadšený výkřik se objevoval v sále několikrát během promítání. I sám Bolek nadšeně pozoroval film až do konce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře