Reklama
reklama

Film Jobs o spoluzakladateli společnosti Apple promítají česká kina

Vizionář, technologický génius a také schopný obchodník Steve Jobs zemřel před téměř dvěma lety, ale jeho vynálezy nosí většina lidí stále u sebe. Jeho příběh se dostal i na filmové plátno a měl premiéru i v Česku.

Snímek popisuje život Steva Jobse od sedmdesátých let až do začátku nového tisíciletí. Pomíjí tedy šílenství kolem uvedení iPhonu nebo iPadu. Do hlavní role obsadil režisér Joshua Michael Stern populárního herce Ashtona Kutchera.

„Není tak špatný, jak psaly některé zahraniční servery. Dal by se popsat jako slušný,“ hodnotí Stanislav Dvořák z portálu Novinky.cz.

„Docela hodně se soustředil na tu až psychopatickou stránku Steva Jobse, který v pojetí tohoto filmu skutečně nepatří ke zrovna sympatickým lidem,“ pokračuje Dvořák.

Divák se dozví leccos o začátcích Jobsovy hvězdné kariéry a o vzniku dnes legendární společnosti s logem nakousnutého jablka.

„Ten film je svůj a každý na něj reaguje jinak. Někdo je z něj unešený a ty ohlasy jsou fantastické a velkolepé a někdo zase unešený není, tak jak to u filmů bývá,“ říká zástupce českého distributora filmu Lukáš Vedral.

Při psaní scénáře vycházeli tvůrci z výpovědí bývalých Jobsových spolupracovníků i přátel.

„Silné i slabé stránky jsou současně v tom, že ten film vám bude připadat poměrně zajímavý, když vás aspoň trochu zajímá svět počítačů. Pokud vás to vůbec nezajímá, pak vás ten film může asi dost těžko zaujmout,“ myslí si Stanislav Dvořák z portálu Novinky.cz.

Distributor posílá Jobsovu filmovou biografii hned v den premiéry do asi 80 kin po celé České republice. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře