Reklama
reklama

Film Jobs o spoluzakladateli společnosti Apple promítají česká kina

Vizionář, technologický génius a také schopný obchodník Steve Jobs zemřel před téměř dvěma lety, ale jeho vynálezy nosí většina lidí stále u sebe. Jeho příběh se dostal i na filmové plátno a měl premiéru i v Česku.

Snímek popisuje život Steva Jobse od sedmdesátých let až do začátku nového tisíciletí. Pomíjí tedy šílenství kolem uvedení iPhonu nebo iPadu. Do hlavní role obsadil režisér Joshua Michael Stern populárního herce Ashtona Kutchera.

„Není tak špatný, jak psaly některé zahraniční servery. Dal by se popsat jako slušný,“ hodnotí Stanislav Dvořák z portálu Novinky.cz.

„Docela hodně se soustředil na tu až psychopatickou stránku Steva Jobse, který v pojetí tohoto filmu skutečně nepatří ke zrovna sympatickým lidem,“ pokračuje Dvořák.

Divák se dozví leccos o začátcích Jobsovy hvězdné kariéry a o vzniku dnes legendární společnosti s logem nakousnutého jablka.

„Ten film je svůj a každý na něj reaguje jinak. Někdo je z něj unešený a ty ohlasy jsou fantastické a velkolepé a někdo zase unešený není, tak jak to u filmů bývá,“ říká zástupce českého distributora filmu Lukáš Vedral.

Při psaní scénáře vycházeli tvůrci z výpovědí bývalých Jobsových spolupracovníků i přátel.

„Silné i slabé stránky jsou současně v tom, že ten film vám bude připadat poměrně zajímavý, když vás aspoň trochu zajímá svět počítačů. Pokud vás to vůbec nezajímá, pak vás ten film může asi dost těžko zaujmout,“ myslí si Stanislav Dvořák z portálu Novinky.cz.

Distributor posílá Jobsovu filmovou biografii hned v den premiéry do asi 80 kin po celé České republice. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře