Reklama
reklama

Film Jobs o spoluzakladateli společnosti Apple promítají česká kina

Vizionář, technologický génius a také schopný obchodník Steve Jobs zemřel před téměř dvěma lety, ale jeho vynálezy nosí většina lidí stále u sebe. Jeho příběh se dostal i na filmové plátno a měl premiéru i v Česku.

Snímek popisuje život Steva Jobse od sedmdesátých let až do začátku nového tisíciletí. Pomíjí tedy šílenství kolem uvedení iPhonu nebo iPadu. Do hlavní role obsadil režisér Joshua Michael Stern populárního herce Ashtona Kutchera.

„Není tak špatný, jak psaly některé zahraniční servery. Dal by se popsat jako slušný,“ hodnotí Stanislav Dvořák z portálu Novinky.cz.

„Docela hodně se soustředil na tu až psychopatickou stránku Steva Jobse, který v pojetí tohoto filmu skutečně nepatří ke zrovna sympatickým lidem,“ pokračuje Dvořák.

Divák se dozví leccos o začátcích Jobsovy hvězdné kariéry a o vzniku dnes legendární společnosti s logem nakousnutého jablka.

„Ten film je svůj a každý na něj reaguje jinak. Někdo je z něj unešený a ty ohlasy jsou fantastické a velkolepé a někdo zase unešený není, tak jak to u filmů bývá,“ říká zástupce českého distributora filmu Lukáš Vedral.

Při psaní scénáře vycházeli tvůrci z výpovědí bývalých Jobsových spolupracovníků i přátel.

„Silné i slabé stránky jsou současně v tom, že ten film vám bude připadat poměrně zajímavý, když vás aspoň trochu zajímá svět počítačů. Pokud vás to vůbec nezajímá, pak vás ten film může asi dost těžko zaujmout,“ myslí si Stanislav Dvořák z portálu Novinky.cz.

Distributor posílá Jobsovu filmovou biografii hned v den premiéry do asi 80 kin po celé České republice. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Vizualizace Foto: MČ Brno-střed
Městská část Brno-střed rozhodla o výběru nejvhodnějšího návrhu architektonicko-urbanistické soutěže s názvem Park Rooseveltova v Brně. Porotu nejvíce zaujal návrh architekta Jiřího Vokřála a jeho...
20.03.2018 - 11:59
Bezbariérových míst v Brně pomalu ale jistě přibývá. Částečně zásluhou akčního plánu, který od Brňanů sbírá návrhy k bezbariérovým úpravám. Rovněž díky těmto podnětům letos bariéry zmizí z tramvajové...
20.03.2018 - 08:00
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Komentáře