Reklama
reklama

Festival severských filmů Scandi II zavítá do Brna, Jihlavy a Zlína

Druhý ročník festivalu Scandi nabídne od 13. do 19. ledna v brněnském kině Art, Golden Apple Cinema ve Zlíně a poprvé také v kině Dukla v Jihlavě přehlídku špičkových filmů z Dánska, Finska, Švédska, Norska a Islandu. 

Debuty a žánr komedie zastupuje snímek Zde Harold o svérázném únosu šéfa nábytkářského gigantu IKEA. Na své si přijdou i rodiny s dětmi, které se do kina mohou vydat například na film Dcera čarodějky, spjatý s českým prostředím, neboť vznikal na Barrandově. Thrillerové krimi přinese oscarová Susanne Bier a její Druhá šance. V Brně, Jihlavě a Zlíně se představí i katastrofický velkofilm Vlna o přírodní katastrofě ve fjordu Geiranger (v norských kinech jej vidělo přes 800 000 diváků!) a O kuřatech a lidech, černá komedie elitního dánského filmaře Anderse Thomase Jensena o shledání značně nekonformní pětice bratrů na zapadlém ostrově, kde se nejde pro ránu a vejce daleko.

Pořádající společnost Film Europe Media Company po loňském úspěchu prvního ročníku opět připravila Scandi v komplexním distribučním „cloudu“. Diváci si tak mohou od 13. do 19. ledna vychutnat výjimečné filmové zážitky nejen na „velkém plátně“ v kinech po celé republice, ale také z pohodlí domova na televizní obrazovce nebo operativně na mobilu či tabletu přes službu Video-On-Demand. Celkem 45 filmů bude dostupných v prémiové televizi Film Europe Channel a 41 VOD titulů na portálech partnera festivalu O2. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře