Reklama
reklama

Festival Dny evropského filmu míří z Prahy do Brna, ve čtvrtek vstupenky za 49 korun

Přehlídka současné evropské kinematografie končí dnes v Praze a zítra se přesouvá do Brna. Kino Scala tak nabídne od 18. do 22. dubna přes padesát snímků z celé Evropy. Pouze dnes je prodej vstupenek v akci za čtyřicet devět korun, od pátku za stovku.

Filmy jsou rozděleny do tematických sekcí, některých tradičních a jiných zcela nových, speciálně sestavených pro aktuální ročník. Cílem je reflektovat aktuální trendy současné evropské kinematografie. „Letošní speciální sekcí je EuroCrime, sekce, která chce reagovat na současný proud evropských thrillerů a kriminálních filmů, kterým momentálně kraluje zejména skandinávská produkce,“ popsala tisková mluvčí Michaela Dvořáková.

Součástí EuroCrime bude i vizuálně opojný snímek režisérské dvojice Hélène Cattet a Bruna Forzaniho s názvem Podivná barva slz tvého těla. Další sekce Národní liga přináší každoročně výběr „oscarových“ filmů. Chybět nebude rakouský snímek Zeď, který vypráví o ženě lapené v neviditelné pasti uprostřed alpských vrcholků

Další část nese název K věci a ta představí filmy zaměřené na aktuální problémy současné Evropy. „Snímky jsou vybrané ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR a zpracovávají témata jako občanský aktivismus, integrace cizinců, sociální začleňování nebo vzdělávání a uplatnění studentů,“ popsala Dvořáková.

Festival doplní filmy ze shrnující sekce Best Of, tedy ty, které by si diváci neměli nechat ujít jako Oh Boy od Jana Ole Gerstera, který je ironickým pohledem na život mladého muže tápajícího životem a ulicemi Berlína. A poslední je sekce dokumentární. Ta uvede premiérově několik tématy i zpracováním provokujících dokumentů.

Dokument Master of the Universe nabízí detailní pohled do zákulisí fungování světových finančních trhů a elitního bankovnictví. Kdysi vysoce postavený investiční bankéř odhaluje mnohdy šokující skutečnosti o křehkosti a nestabilitě světových ekonomik, i fakt, že k další velké krizi stačí opravdu málo.

Vstupenky na jednotlivé projekce stojí sto korun, ve speciální akci od půlnoci do půlnoci ve čtvrtek 17. dubna je můžete koupit pouze za 49 korun. Vstupenky lze také rezervovat online.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře