Reklama
reklama

Festival Cinema Mundi slibuje světové filmy i hvězdné hosty

Osmdesát filmů v devíti dnech nabízí již pátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Cinema Mundi, který zahájí na náměstí Svobody ve středu 26. února. Chybět nebudou známí hosté jako moderátor Lukáš Hejlík nebo herec Jiří Pecha.

Zahájení festivalu proběhne na náměstí za přítomnosti patrona Bolka Polívky v pět hodin spolu s ředitelem Josefem Čadíkem, moderátorem a hercem Lukášem Hejlíkem, s Jiřím Pechou a Pavlem Zatloukalem. „Úvodní festivalový podvečer bude pokračovat VIP předpremiérou nového filmu George Clooneyho Památkáři v Univerzitním kině Scala a vyvrcholí v devět hodin večer ohňostrojem na Moravském náměstí,“ uvedla tisková mluvčí festivalu Kristýna Kounková.

Přes devadesát filmových snímků z celého světa spatří zájemci hned na několika místech. Kromě Scaly se bude promítat i v Artu, Lucerně, Sálu Břetislava Bakaly a v Kinokavárně. V posledních dvou dnech festivalu udělí studentská porota a porota Uniferu 2 ceny - Cenu Cinema Mundi a Zlatý Leon.

Festival uvede filmy z Austrálie, Ekvádoru nebo Egypta, odkud se snímkem Zima nespokojenosti přijede i herec a producent Salah Hanafy.

„Pro návštěvníky je dále připraven tradiční výběr z Oscarů a Českých lvů. Festivalové uvedení čeká například na drama Hořící keř Agnieszky Holland, které představí scenárista Štěpán Hulík, nedávno oceněný českými filmovými kritiky jako objev roku,“ doplnila Kounková. „Jitka Rudolfová osobně představí divákům svůj druhý celovečerní počin Rozkoš. Do Brna film doprovodí také herečka Jana Plodková, která je za titulní roli nominovaná na Českého lva,“ dodala.

Chybět nebude na plátně ani dramatický milostný příběh Colette nebo divácky úspěšný Příběh kmotra, Vlk z Wall Street nebo Velký Gatsby. Předprodej vstupenek bude zahájen ve druhé polovině února, ceny se budou pohybovat od sedmdesáti korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Komentáře