Reklama
reklama

Festival Cinema Mundi slibuje světové filmy i hvězdné hosty

Osmdesát filmů v devíti dnech nabízí již pátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Cinema Mundi, který zahájí na náměstí Svobody ve středu 26. února. Chybět nebudou známí hosté jako moderátor Lukáš Hejlík nebo herec Jiří Pecha.

Zahájení festivalu proběhne na náměstí za přítomnosti patrona Bolka Polívky v pět hodin spolu s ředitelem Josefem Čadíkem, moderátorem a hercem Lukášem Hejlíkem, s Jiřím Pechou a Pavlem Zatloukalem. „Úvodní festivalový podvečer bude pokračovat VIP předpremiérou nového filmu George Clooneyho Památkáři v Univerzitním kině Scala a vyvrcholí v devět hodin večer ohňostrojem na Moravském náměstí,“ uvedla tisková mluvčí festivalu Kristýna Kounková.

Přes devadesát filmových snímků z celého světa spatří zájemci hned na několika místech. Kromě Scaly se bude promítat i v Artu, Lucerně, Sálu Břetislava Bakaly a v Kinokavárně. V posledních dvou dnech festivalu udělí studentská porota a porota Uniferu 2 ceny - Cenu Cinema Mundi a Zlatý Leon.

Festival uvede filmy z Austrálie, Ekvádoru nebo Egypta, odkud se snímkem Zima nespokojenosti přijede i herec a producent Salah Hanafy.

„Pro návštěvníky je dále připraven tradiční výběr z Oscarů a Českých lvů. Festivalové uvedení čeká například na drama Hořící keř Agnieszky Holland, které představí scenárista Štěpán Hulík, nedávno oceněný českými filmovými kritiky jako objev roku,“ doplnila Kounková. „Jitka Rudolfová osobně představí divákům svůj druhý celovečerní počin Rozkoš. Do Brna film doprovodí také herečka Jana Plodková, která je za titulní roli nominovaná na Českého lva,“ dodala.

Chybět nebude na plátně ani dramatický milostný příběh Colette nebo divácky úspěšný Příběh kmotra, Vlk z Wall Street nebo Velký Gatsby. Předprodej vstupenek bude zahájen ve druhé polovině února, ceny se budou pohybovat od sedmdesáti korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře