Reklama
reklama

Dva přímé přenosy divadelních představení z Londýna a New Yorku nabídne ve třech dnech kino Scala

Na jeviště londýnského West Endu a na scénu Metropolitní opery zavede ve čtvrtek a v sobotu diváky brněnská Scala. Přímý přenos činohry Válečný kůň uvidí zájemci hned zítra, o dva dny později se mohou těšit na operu Kníže Igor.

Příběh o koni odvedeném do pekla první světové války už dojal miliony diváků nejen v Londýně, ale i Austrálii nebo Kanadě. Válečný kůň z knihy Michaela Morpurga zadaptoval Nick Stafford a na jeho představení zamířila už i královna Alžběta II. nebo režisér Steven Spielberg. Ten podle něj dokonce natočil velkofilm nominovaný na šest Oscarů. „Žádná jiná inscenace nebyla v historii britského Národního divadla tak divácky a komerčně úspěšná,“ uvedla mluvčí Scaly Eva Petláková.

Brněnští diváci je uvidí z divadla Andrewa Lloyda Webbera New London, kde se inscenace hraje nepřetržitě od března 2009. Významným prvkem jsou unikátní bambusové loutky koní v životní velikosti. Válečný kůň získal i řadu významných ocenění za svou broadwayskou verzi, ta byla v New Yorku k vidění dva roky.

Newyorská Metropolitní opera promítne na brněnské plátno v sobotu historický epos Kníže Igor od Alexandra P. Borodina. „Esteticky opulentní výprava dokonce nechá celé jeviště vykvést rudým polem rozkvetlých vlčích máků,“ dodala Petláková. Nové nastudování se vrací na scénu Metropolitní opery téměř po sto letech.

„Kníže Igor je jedna z nejoblíbenějších ruských oper 19. století, ale hraje se poměrně málo. Je to dáno rozsahem této opery o třech dějstvích, v níž vystupuje velké množství postav a také mohutný sbor. Inscenovat Knížete Igora si tedy mohou dovolit pouze velká operní divadla a ani ta ne příliš často,“ vysvětlil režisér Dimitrij Čerňakov.

Hlavní roli ztvární ve svém rodném jazyce sedmatřicetiletý ruský basbarytonista Ildar Amirovich Abdrazakov, vedle něj si zahraje ukrajinská sopranistka Oksana Dyka jako Igorova choť Jaroslavna a v roli Končakovny zazáří gruzínská mezzosopranistka Anita Rachvelishvili. Končaka pak ztvární slovenský pěvec Štefan Kocán, to vše pod vedením Gianandrea Noseda.

Předpokládaná délka sobotního představení je včetně dvou přestávek více než čtyři hodiny.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře