Reklama
reklama

Dva přímé přenosy divadelních představení z Londýna a New Yorku nabídne ve třech dnech kino Scala

Na jeviště londýnského West Endu a na scénu Metropolitní opery zavede ve čtvrtek a v sobotu diváky brněnská Scala. Přímý přenos činohry Válečný kůň uvidí zájemci hned zítra, o dva dny později se mohou těšit na operu Kníže Igor.

Příběh o koni odvedeném do pekla první světové války už dojal miliony diváků nejen v Londýně, ale i Austrálii nebo Kanadě. Válečný kůň z knihy Michaela Morpurga zadaptoval Nick Stafford a na jeho představení zamířila už i královna Alžběta II. nebo režisér Steven Spielberg. Ten podle něj dokonce natočil velkofilm nominovaný na šest Oscarů. „Žádná jiná inscenace nebyla v historii britského Národního divadla tak divácky a komerčně úspěšná,“ uvedla mluvčí Scaly Eva Petláková.

Brněnští diváci je uvidí z divadla Andrewa Lloyda Webbera New London, kde se inscenace hraje nepřetržitě od března 2009. Významným prvkem jsou unikátní bambusové loutky koní v životní velikosti. Válečný kůň získal i řadu významných ocenění za svou broadwayskou verzi, ta byla v New Yorku k vidění dva roky.

Newyorská Metropolitní opera promítne na brněnské plátno v sobotu historický epos Kníže Igor od Alexandra P. Borodina. „Esteticky opulentní výprava dokonce nechá celé jeviště vykvést rudým polem rozkvetlých vlčích máků,“ dodala Petláková. Nové nastudování se vrací na scénu Metropolitní opery téměř po sto letech.

„Kníže Igor je jedna z nejoblíbenějších ruských oper 19. století, ale hraje se poměrně málo. Je to dáno rozsahem této opery o třech dějstvích, v níž vystupuje velké množství postav a také mohutný sbor. Inscenovat Knížete Igora si tedy mohou dovolit pouze velká operní divadla a ani ta ne příliš často,“ vysvětlil režisér Dimitrij Čerňakov.

Hlavní roli ztvární ve svém rodném jazyce sedmatřicetiletý ruský basbarytonista Ildar Amirovich Abdrazakov, vedle něj si zahraje ukrajinská sopranistka Oksana Dyka jako Igorova choť Jaroslavna a v roli Končakovny zazáří gruzínská mezzosopranistka Anita Rachvelishvili. Končaka pak ztvární slovenský pěvec Štefan Kocán, to vše pod vedením Gianandrea Noseda.

Předpokládaná délka sobotního představení je včetně dvou přestávek více než čtyři hodiny.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře