Reklama
reklama

Druhá část filmu Nymfomanka vstupuje dnes do českých kin

S první částí sklidil film dánského režiséra Larse von Triera v Česku úspěch a hned první dny lámal rekordy. Některá kina budou obě části promítat v jeden den, aby mohli diváci film vidět vcelku. Brněnské kino Scala promítne dnes první část v šest hodin a druhou o půl deváté večer.

Česká premiéra první části Nymfomanky proběhla na druhý svátek vánoční a hned během prvního víkendu po premiéře se na film přišlo podívat přes sedmnáct tisíc sedm set lidí. Tím překonala všechny filmy uváděné distribuční společností Aerofilms za osm let její existence.

Ani snímky Občan Havel nebo Alois Nebel neměly takovou úspěšnost. V návštěvnosti předběhla i Dánsko, kde na obě části přišlo více než třináct tisíc diváků. „Necenzurovaná verze první části bude ve světové premiéře uvedena na filmovém festivalu v Berlíně letos v únoru. Čeští diváci by měli dostat šanci film vidět na podzim,“ uvedla Radka Urbancová ze společnosti Aerofilms.

Otevřená studie ženské sexuality je pestré a strhující vyprávění nymfomanky Joe, která sdílí své příběhy se starým mládencem, sečtělým samotářem Seligmanem. Její vzpomínky vedou od dětského objevování vlastního těla a hravé experimenty mladé dívky až po zkušenosti vyzrálé ženy.

Obě části promítne ve čtvrtek večer kino Scala, vstupenka na jednu část stojí sto deset korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře