Reklama
reklama

Divadelní dvůr bude patřit o prázdninách letnímu kinu

Po skončení dvoudenního festivalu Pivní fest 2014, zaujme prostory Dvoru Městského divadla Brno velké plátno. Prázdniny tam totiž budou patřit Dalešickému letnímu kinu.

První film uvidí zájemci v neděli 29. června. Začátky červnových a červencových projekcí budou startovat o půl desáté večer, v srpnu pak o půl hodiny dřív. Festival skončí 28. srpna a Dvůr se s prázdninami rozloučí o den později Burčákobraním. „I když jde již o čtvrtý ročník filmového festivalu, pořád je to v Brně unikát. Nikde jinde v centru města už letní kino není,“ uvedl za organizátory Pavel Sedláček.

Prázdninové kino na Divadelním dvoře má ještě další, zřejmě nejen v Brně ojedinělou zvláštnost. Jedná se vlastně o jakousi kino-restauraci pod širým nebem, kdy se při sledování filmu běžně obsluhuje a konzumuje. Pořadatelé se k současné podobě propracovávali rok od roku postupně. Nejprve sami, později s profesionály, u kterých hledali poučení hlavně po technické stránce.  

„Moc lidí ale nechodilo. Bývalo to nejprve kolem třiceti návštěvníků na představení, ve druhém roce pak přišlo průměrně zhruba padesát lidí. Ovšem to už je za námi a při posledním třetím ročníku už to byla zhruba stovka diváků na film,“ dodal Sedláček. Letní kino nabídne na šedesát filmů, tedy zhruba stejně jako loni.

Organizátoři jsou připraveni i na mokrou variantu, kdy lze film sledovat ze zastřešené terasy. Vstupné zůstává na devadesáti korunách a diváci se mohou těšit na osvědčené i zcela nové tituly. Chybět nebude snímek Gravitace, Vlk z Wall Street nebo 12 let v řetězech. Do programu však budou zařazeny i některé filmy, jež lze vidět v Městském divadle Brno ve scénickém zpracování v podání herců, například Bídníci či Já, Frankenstein.

Jednou z novinek je, že si návštěvníci kina budou moci zakoupit vstupenku on-line přes portál me PASS.. Každý týden budou rovněž losovány vouchery do restaurací pořadatelské firmy Brixton-gastro.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře