Reklama
reklama

Divadelní dvůr bude patřit o prázdninách letnímu kinu

Po skončení dvoudenního festivalu Pivní fest 2014, zaujme prostory Dvoru Městského divadla Brno velké plátno. Prázdniny tam totiž budou patřit Dalešickému letnímu kinu.

První film uvidí zájemci v neděli 29. června. Začátky červnových a červencových projekcí budou startovat o půl desáté večer, v srpnu pak o půl hodiny dřív. Festival skončí 28. srpna a Dvůr se s prázdninami rozloučí o den později Burčákobraním. „I když jde již o čtvrtý ročník filmového festivalu, pořád je to v Brně unikát. Nikde jinde v centru města už letní kino není,“ uvedl za organizátory Pavel Sedláček.

Prázdninové kino na Divadelním dvoře má ještě další, zřejmě nejen v Brně ojedinělou zvláštnost. Jedná se vlastně o jakousi kino-restauraci pod širým nebem, kdy se při sledování filmu běžně obsluhuje a konzumuje. Pořadatelé se k současné podobě propracovávali rok od roku postupně. Nejprve sami, později s profesionály, u kterých hledali poučení hlavně po technické stránce.  

„Moc lidí ale nechodilo. Bývalo to nejprve kolem třiceti návštěvníků na představení, ve druhém roce pak přišlo průměrně zhruba padesát lidí. Ovšem to už je za námi a při posledním třetím ročníku už to byla zhruba stovka diváků na film,“ dodal Sedláček. Letní kino nabídne na šedesát filmů, tedy zhruba stejně jako loni.

Organizátoři jsou připraveni i na mokrou variantu, kdy lze film sledovat ze zastřešené terasy. Vstupné zůstává na devadesáti korunách a diváci se mohou těšit na osvědčené i zcela nové tituly. Chybět nebude snímek Gravitace, Vlk z Wall Street nebo 12 let v řetězech. Do programu však budou zařazeny i některé filmy, jež lze vidět v Městském divadle Brno ve scénickém zpracování v podání herců, například Bídníci či Já, Frankenstein.

Jednou z novinek je, že si návštěvníci kina budou moci zakoupit vstupenku on-line přes portál me PASS.. Každý týden budou rovněž losovány vouchery do restaurací pořadatelské firmy Brixton-gastro.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře