Reklama
reklama

Brněnský filmový festival Cinema Mundi zahájili na náměstí Svobody herci Bolek Polívka, Lukáš Hejlík a Jiří Pecha

Pátý ročník přehlídky světových i českých snímků odstartoval včera moderátor Lukáš Hejlík, patron festivalu Bolek Polívka a herci Jiří Pecha a Pavel Zatloukal na náměstí Svobody v Brně. Poté zamířili na slavnostní promítání filmu i ohňostroj.

Na známé hvězdy se přišlo podívat několik desítek filmových fanoušků. „Světový festival nemusí být jen v Cannes, může být i v Brně a já bych mu rád přál ještě aspoň dalších pět let,“ uvedl ředitel festivalu Josef Čadík z Kinematografie bratří Čadíků. Z náměstí Svobody se herci přesunuli do kina Scala na VIP předpremiéru snímku George Cloonyho Památkáři.

Zahajovací den pak zakončil několikaminutový ohňostroj na Moravském náměstí. Už dnes večer se mohou diváci těšit po zhlédnutí filmu Závod o velkou cenu na besedu s představitelem tzv. Pražské školy jugoslávského filmu Goranem Markovićem ze Srbska. Dnes také v šest hodin večer zamíří do Lucerny herec Ondřej Vetchý na Příběh kmotra.  V pátek by si zájemci neměli nechat ujít film Kandidát, který odhaluje pozadí prezidentské volební kampaně.

„Velmi nás těší, že účast přislíbili také bývalí čeští kandidáti na prezidenta Vladimír Franz a Karel Schwarzenberg,“ upřesnil Čadík.  Chybět nebudou ani herci Michal Dlouhý, Alice Bendová nebo režisér Jonáš Karásek. Ve stejný den představí také snímek Hořící keř scénárista Štěpán Hulík, který za něj získal ocenění Českého lva a v šest hodin večer představí divákům v Lucerně snímek Křídla Vánoc herečka Vanda Hybnerová.

Na festival také přijede srbský režisér Srdjan Karanović s filmy Petřin osud a Besa, egyptský herec a producent Salah Hanafy a v úterý přiveze film Rozkoš režisérka Jitka Rudolfová s herečkou Janou Plodkovou. Festival zakončí vnučka režisérky Věry Chytilové Anna Kučerová Hanáková Chytilová, která převezme za svoji babičku ocenění za přínos kinematografii.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře