Reklama
reklama

Brněnský filmový festival Cinema Mundi zahájili na náměstí Svobody herci Bolek Polívka, Lukáš Hejlík a Jiří Pecha

Pátý ročník přehlídky světových i českých snímků odstartoval včera moderátor Lukáš Hejlík, patron festivalu Bolek Polívka a herci Jiří Pecha a Pavel Zatloukal na náměstí Svobody v Brně. Poté zamířili na slavnostní promítání filmu i ohňostroj.

Na známé hvězdy se přišlo podívat několik desítek filmových fanoušků. „Světový festival nemusí být jen v Cannes, může být i v Brně a já bych mu rád přál ještě aspoň dalších pět let,“ uvedl ředitel festivalu Josef Čadík z Kinematografie bratří Čadíků. Z náměstí Svobody se herci přesunuli do kina Scala na VIP předpremiéru snímku George Cloonyho Památkáři.

Zahajovací den pak zakončil několikaminutový ohňostroj na Moravském náměstí. Už dnes večer se mohou diváci těšit po zhlédnutí filmu Závod o velkou cenu na besedu s představitelem tzv. Pražské školy jugoslávského filmu Goranem Markovićem ze Srbska. Dnes také v šest hodin večer zamíří do Lucerny herec Ondřej Vetchý na Příběh kmotra.  V pátek by si zájemci neměli nechat ujít film Kandidát, který odhaluje pozadí prezidentské volební kampaně.

„Velmi nás těší, že účast přislíbili také bývalí čeští kandidáti na prezidenta Vladimír Franz a Karel Schwarzenberg,“ upřesnil Čadík.  Chybět nebudou ani herci Michal Dlouhý, Alice Bendová nebo režisér Jonáš Karásek. Ve stejný den představí také snímek Hořící keř scénárista Štěpán Hulík, který za něj získal ocenění Českého lva a v šest hodin večer představí divákům v Lucerně snímek Křídla Vánoc herečka Vanda Hybnerová.

Na festival také přijede srbský režisér Srdjan Karanović s filmy Petřin osud a Besa, egyptský herec a producent Salah Hanafy a v úterý přiveze film Rozkoš režisérka Jitka Rudolfová s herečkou Janou Plodkovou. Festival zakončí vnučka režisérky Věry Chytilové Anna Kučerová Hanáková Chytilová, která převezme za svoji babičku ocenění za přínos kinematografii.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře