Reklama
reklama

Brněnský filmový festival Cinema Mundi zahájili na náměstí Svobody herci Bolek Polívka, Lukáš Hejlík a Jiří Pecha

Pátý ročník přehlídky světových i českých snímků odstartoval včera moderátor Lukáš Hejlík, patron festivalu Bolek Polívka a herci Jiří Pecha a Pavel Zatloukal na náměstí Svobody v Brně. Poté zamířili na slavnostní promítání filmu i ohňostroj.

Na známé hvězdy se přišlo podívat několik desítek filmových fanoušků. „Světový festival nemusí být jen v Cannes, může být i v Brně a já bych mu rád přál ještě aspoň dalších pět let,“ uvedl ředitel festivalu Josef Čadík z Kinematografie bratří Čadíků. Z náměstí Svobody se herci přesunuli do kina Scala na VIP předpremiéru snímku George Cloonyho Památkáři.

Zahajovací den pak zakončil několikaminutový ohňostroj na Moravském náměstí. Už dnes večer se mohou diváci těšit po zhlédnutí filmu Závod o velkou cenu na besedu s představitelem tzv. Pražské školy jugoslávského filmu Goranem Markovićem ze Srbska. Dnes také v šest hodin večer zamíří do Lucerny herec Ondřej Vetchý na Příběh kmotra.  V pátek by si zájemci neměli nechat ujít film Kandidát, který odhaluje pozadí prezidentské volební kampaně.

„Velmi nás těší, že účast přislíbili také bývalí čeští kandidáti na prezidenta Vladimír Franz a Karel Schwarzenberg,“ upřesnil Čadík.  Chybět nebudou ani herci Michal Dlouhý, Alice Bendová nebo režisér Jonáš Karásek. Ve stejný den představí také snímek Hořící keř scénárista Štěpán Hulík, který za něj získal ocenění Českého lva a v šest hodin večer představí divákům v Lucerně snímek Křídla Vánoc herečka Vanda Hybnerová.

Na festival také přijede srbský režisér Srdjan Karanović s filmy Petřin osud a Besa, egyptský herec a producent Salah Hanafy a v úterý přiveze film Rozkoš režisérka Jitka Rudolfová s herečkou Janou Plodkovou. Festival zakončí vnučka režisérky Věry Chytilové Anna Kučerová Hanáková Chytilová, která převezme za svoji babičku ocenění za přínos kinematografii.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře