Reklama
reklama

Brněnskou Scalu zaplnily francouzské filmy

V pěti městech republiky začal ve čtvrtek sedmnáctý ročník Festivalu francouzského filmu, ten potrvá do 26. listopadu. V Brně na něj zájemci mohou zamířit do kina Scala. Stěžejní část programu divákům představí osm nových francouzských filmů, které budou uvedeny v předpremiéře.

Mezi ně patří tituly, které byly uvedeny v hlavní soutěži na letošním festivalu v Cannes, jako například nejnovější snímek bratří Dardennů Dva dny, jedna noc, ve kterém exceluje Marion Cotillard či nové zpracování životního příběhu slavného módního návrháře z dílny režiséra Bertranda Bonella Saint Laurent, jehož ztvárnil mladý populární herec Gaspard Ulliel.

Žánrově pestrá sekce předpremiér dále nabídne detektivní příběh Láska je dokonalý zločin, pozoruhodný psychologický snímek Psychoterapie prérijního indiána, životopisný film Violette líčící osudové setkání začínající spisovatelky z nuzných poměrů Violette Leduc se Simone de Beauvoir či intimní Příběh Marie inspirovaný skutečným osudem slepé i hluchoněmé dívky.

Chybět na festivalu nebude ani Večer krátkých filmů. Všechny snímky jsou uváděny v původním znění s českými titulky nebo s českým dabingem. Vstupné na festivalové projekce činí sto korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře