Reklama
reklama

Brněnskou Scalu zaplnily francouzské filmy

V pěti městech republiky začal ve čtvrtek sedmnáctý ročník Festivalu francouzského filmu, ten potrvá do 26. listopadu. V Brně na něj zájemci mohou zamířit do kina Scala. Stěžejní část programu divákům představí osm nových francouzských filmů, které budou uvedeny v předpremiéře.

Mezi ně patří tituly, které byly uvedeny v hlavní soutěži na letošním festivalu v Cannes, jako například nejnovější snímek bratří Dardennů Dva dny, jedna noc, ve kterém exceluje Marion Cotillard či nové zpracování životního příběhu slavného módního návrháře z dílny režiséra Bertranda Bonella Saint Laurent, jehož ztvárnil mladý populární herec Gaspard Ulliel.

Žánrově pestrá sekce předpremiér dále nabídne detektivní příběh Láska je dokonalý zločin, pozoruhodný psychologický snímek Psychoterapie prérijního indiána, životopisný film Violette líčící osudové setkání začínající spisovatelky z nuzných poměrů Violette Leduc se Simone de Beauvoir či intimní Příběh Marie inspirovaný skutečným osudem slepé i hluchoněmé dívky.

Chybět na festivalu nebude ani Večer krátkých filmů. Všechny snímky jsou uváděny v původním znění s českými titulky nebo s českým dabingem. Vstupné na festivalové projekce činí sto korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře