Reklama
reklama

Brněnská Scala zvítězila v diváckém hlasování, film Nymfomanka uvede jako první

Pokud nebylo doposud patrné, jak velkou radost mají fanoušci kina Scala z jeho znovuotevření, nyní je to černé na bílém. Návštěvníci brněnského kina pro něj hlasovali, aby hostilo českou premiéru první části dánského filmu Nymfomanka a „proklikali“ jej na první místo. Slavnostní večer se odehraje 25. prosince.

Ve stejný den a čas proběhne světová premiéra v Dánsku. Do dalších kin vstoupí film režiséra Larse von Triera o den později. Po více než měsíčním hlasování Scala vyhrála s náskokem pěti set hlasů. Soutěže se zúčastnilo třicet kin a přes sedm tisíc diváků. Kino, které bylo znovuotevřeno v polovině října po dvouleté přestávce, se může těšit na slavnostní den. Ten proběhne ve velkém stylu – welcome drink, červený koberec, úvod k filmu a rautu.

„Od začátku jsme deklarovali, že ze Scaly chceme udělat to, čím už dřív byla. Tedy premiérové kino, které Brnu představí zajímavou uměleckou tvorbu,“ uvedl ředitel kina Radek Pernica. „Rozhodně jsme ale nečekali, že nás natolik zajímavá premiéra čeká v horizontu pouhých několika týdnů. Jsem velmi mile překvapen, že se Scale podařilo získat na svou stranu filmové fanoušky tak rychle. Divákům děkuji za jejich hlasy. Jejich přízeň je pro nás závazkem,“ dodal Pernica.

V celkovém přepočtu hlasů skončilo na třetím místě Bio Central v Hradci Králové s necelými sedmi sty hlasy, na druhém místě kino Radnice v Jablonci nad Nisou z více než tisíc pěti sty hlasy a přes dva tisíce získala Scala z moravské metropole. Čtyřhodinová otevřená studie ženské sexuality kontroverzního dánského režiséra vstoupí do kin s druhou částí 9. ledna 2014.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře