Reklama
reklama

Brněnská Scala zvítězila v diváckém hlasování, film Nymfomanka uvede jako první

Pokud nebylo doposud patrné, jak velkou radost mají fanoušci kina Scala z jeho znovuotevření, nyní je to černé na bílém. Návštěvníci brněnského kina pro něj hlasovali, aby hostilo českou premiéru první části dánského filmu Nymfomanka a „proklikali“ jej na první místo. Slavnostní večer se odehraje 25. prosince.

Ve stejný den a čas proběhne světová premiéra v Dánsku. Do dalších kin vstoupí film režiséra Larse von Triera o den později. Po více než měsíčním hlasování Scala vyhrála s náskokem pěti set hlasů. Soutěže se zúčastnilo třicet kin a přes sedm tisíc diváků. Kino, které bylo znovuotevřeno v polovině října po dvouleté přestávce, se může těšit na slavnostní den. Ten proběhne ve velkém stylu – welcome drink, červený koberec, úvod k filmu a rautu.

„Od začátku jsme deklarovali, že ze Scaly chceme udělat to, čím už dřív byla. Tedy premiérové kino, které Brnu představí zajímavou uměleckou tvorbu,“ uvedl ředitel kina Radek Pernica. „Rozhodně jsme ale nečekali, že nás natolik zajímavá premiéra čeká v horizontu pouhých několika týdnů. Jsem velmi mile překvapen, že se Scale podařilo získat na svou stranu filmové fanoušky tak rychle. Divákům děkuji za jejich hlasy. Jejich přízeň je pro nás závazkem,“ dodal Pernica.

V celkovém přepočtu hlasů skončilo na třetím místě Bio Central v Hradci Králové s necelými sedmi sty hlasy, na druhém místě kino Radnice v Jablonci nad Nisou z více než tisíc pěti sty hlasy a přes dva tisíce získala Scala z moravské metropole. Čtyřhodinová otevřená studie ženské sexuality kontroverzního dánského režiséra vstoupí do kin s druhou částí 9. ledna 2014.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře