Reklama
reklama

Balet Zimní pohádka uvede v přímém přenosu z Londýna kino Scala

Christopher Wheeldon po úspěšné adaptaci Alenky v říši divů přichází s dalším baletním číslem. Tentokrát se snažil převést Shakespearovu Zimní pohádku, která již ve světových denících sklidila úspěch. Brněnští diváci mohou sami posoudit 28. dubna v Univerzitním kině Scala.

„Hledal jsem takové Shakespearovo dílo, které dosud nebylo vyprávěno tancem a přitom obsahuje nepřeberné množství dramatických prvků a zároveň v sobě mísí různé žánry,“ vysvětlil svůj záměr choreograf Wheeldon. „Zimní pohádka v sobě ukrývá tragikomické polohy, psychologickou drobnokresbu postav, humor, poezii, drama i fantazijní svět, takže volba padla na ni. A byla to opravdová výzva,“ doplnil.

Přípravy Zimní pohádky v Královské opeře ale neprobíhaly podle plánu. Stresující tempo a následné komplikace rozhodly, že se veřejná generálka nebude konat na začátku dubna a umělecký soubor trénoval představení až do samotné premiéry. Podle diváckých ohlasů stál výsledek za to. Wheeldon se obklopil hvězdným týmem, a to skladatelem Jobym Talbotem a scénografem Bobem Crowleym.

„Zimní pohádka čítá celkem šest hlavních postav, což je strašlivý nápor pro choreografa. Každé musíte vtisknout jednoznačný a neopakovatelný taneční rukopis, každá je nositelem nějakého zásadního povahového rysu, každá se ocitá ve vypjatém dramatickém momentu, každá ovlivňuje předivo příběhu i jednotlivé dějové zvraty. A to už vůbec nemluvím o jejich psychologickém vývoji v průběhu vyprávění,“ popsal.

Podobně jako předchozí Alenka v říši divů je i Zimní pohádka divácky sdílná a poutavá pro všechny věkové generace, děti nevyjímaje. To je také patrně jedna z jejích největších předností. V hlavních rolích se představí Lauren Cuthbertson jako Hermiona, Edward Watson jako Leontes nebo Sarah Lamb jako Perdita. Ve Scale jej diváci spatří 28. dubna ve čtvrt na devět. Vstupné činí 250 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře