Reklama
reklama

Kam na Den dětí? Do divadla, zoo nebo na letiště

Sladkosti, úlevy od domácích prací nebo výlety. Rodiče řeší Den dětí různě, ale oslavit jej nezapomínají. Brno k této příležitosti nabízí hned několik akcí, kam můžou maminky a tatínkové s dětmi vyrazit.

V Janáčkově divadle se malé ratolesti na okamžik stanou návrháři. Pod dohledem výtvarníka a režiséra Tomáše Pilaře si vyzkouší, jaké je to navrhnout kostým pro divadelní inscenaci. Uslyší, co ještě nevěděli o kostýmech, uvidí přehlídku v šatech známých z představení Národního divadla Brno a chybět nebudou ani tematické hudební ukázky. Do toho všeho si děti mohou vyrobit kostým z tylu a střihového papíru. Akce je určena pro věkovou kategorii od pěti do patnácti let a vstupné je volné.

Mahenova činohra se přesune do hotelu Continental, kde na ty nejmenší čeká pohádka Zlatovláska. V rámci Dětského gastro se dne, se tam děti naučí připravit zajímavé pokrmy a nápoje pod dohledem profesionálních kuchařů. Ku příležitosti Dětského dne plánuje baletní soubor Národního divadla Brno při pondělním představení Sněhurky a sedm trpaslíků osobní setkání dětí se zvířátky přímo na pódiu, kde se s nimi mohou i vyfotit. Chybět nebude ani soutěž o prohlídku divadelního zákulisí se Sněhurkou a Princem.

Za zvířátky se mohou rodiče s dětmi vydat už v neděli do brněnské zoo. Bude připravena zábavná stezka s úkoly, diplomem a odměnou. A ve dvě hodiny proběhne slavnostní předání adopce Pandy červené spojené s mimořádným komentovaným krmením.

A na 8. června si den pro děti připravilo i brněnské letiště. Tam návštěvníky čekají projížďky v obrněném transportéru BRDM 1, čtyřkolky, aquazorbing i soutěž o dvě zpáteční letenky do Londýna, koncert Bryana Adamse nebo let balonem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře