Reklama
reklama

Kam na Den dětí? Do divadla, zoo nebo na letiště

Sladkosti, úlevy od domácích prací nebo výlety. Rodiče řeší Den dětí různě, ale oslavit jej nezapomínají. Brno k této příležitosti nabízí hned několik akcí, kam můžou maminky a tatínkové s dětmi vyrazit.

V Janáčkově divadle se malé ratolesti na okamžik stanou návrháři. Pod dohledem výtvarníka a režiséra Tomáše Pilaře si vyzkouší, jaké je to navrhnout kostým pro divadelní inscenaci. Uslyší, co ještě nevěděli o kostýmech, uvidí přehlídku v šatech známých z představení Národního divadla Brno a chybět nebudou ani tematické hudební ukázky. Do toho všeho si děti mohou vyrobit kostým z tylu a střihového papíru. Akce je určena pro věkovou kategorii od pěti do patnácti let a vstupné je volné.

Mahenova činohra se přesune do hotelu Continental, kde na ty nejmenší čeká pohádka Zlatovláska. V rámci Dětského gastro se dne, se tam děti naučí připravit zajímavé pokrmy a nápoje pod dohledem profesionálních kuchařů. Ku příležitosti Dětského dne plánuje baletní soubor Národního divadla Brno při pondělním představení Sněhurky a sedm trpaslíků osobní setkání dětí se zvířátky přímo na pódiu, kde se s nimi mohou i vyfotit. Chybět nebude ani soutěž o prohlídku divadelního zákulisí se Sněhurkou a Princem.

Za zvířátky se mohou rodiče s dětmi vydat už v neděli do brněnské zoo. Bude připravena zábavná stezka s úkoly, diplomem a odměnou. A ve dvě hodiny proběhne slavnostní předání adopce Pandy červené spojené s mimořádným komentovaným krmením.

A na 8. června si den pro děti připravilo i brněnské letiště. Tam návštěvníky čekají projížďky v obrněném transportéru BRDM 1, čtyřkolky, aquazorbing i soutěž o dvě zpáteční letenky do Londýna, koncert Bryana Adamse nebo let balonem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře