Reklama
reklama

Zrní přiveze do Brna něžný kladenský artbrut

Kladenská kapela Zrní vystoupí ve středu 27. května v klubu Fléda. Po výjezdu do Německa a Holandska se uskupení vrací do Čech, kde odjede koncertní šňůru věnovanou desce „Následuj Kojota“. 

Májový koncert slibuje právě skladby z nové desky, ale také starší písně, které kapela na koncertech dlouho nehrála, nebo dokonce nikdy zatím naživo nezazněly. „Koncertu budou dominovat písně z nové desky a prostor dostanou i ty skladby, které jsme vloni naživo nikde nehráli. Samozřejmě nezapomeneme ani na ty nejoblíbenější songy z předchozích alb. Bude-li tomu atmosféra nahrávat, možná dojde i na zcela nové materiály, které vznikly na jarním chalupářském soustředění,“ láká na brněnský koncert Jan Unger, zpěvák kapely Zrní.

Zrní hrají něžný artbrut, který se spojuje v imaginární hudební krajině. Většina jejich písní vzniká společnou improvizací, u které se inspirují přírodou a lidovou hudbou. Tyto motivy se snaží citlivě spojit s ruchem a výdobytky elektronické doby, do které se narodili. Jejich tvorbu ovlivňuje i domovské postindustriální Kladno, kde se snoubí něha z brutální uhelnou realitou a chladem oceli.

Kapela funguje od roku 2001 v pětičlenném složení. Hudba Zrní kombinuje zpěvy, housle, kytary, basa a bicí, během koncertování využívají i akordeon, flétnu a samply. „Rádi bychom hudbou šířili chuť fascinovat se a brát život jako hru, intenzivní zážitek, jako takové povídání dílků jednoho celku. Pokud publikum něco takového z naší hudby cítí, pak je naše hudební mise splněna a my jsme spokojeni,“ glosuje Unger.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře