Reklama
reklama

Zrakově postižené přijedou podpořit hudebníci Jaroslav Svěcený a Vladislav Bláha

Že hudbu nemusí člověk vidět, dokazuje pětadvacátý ročník Tmavomodrého festivalu. Hudební přehlídka mladých zrakově postižených hudebníků potrvá do 17. května a ve čtvrtek večer je přijede podpořit houslista Jaroslav Svěcený a kytarista Vladislav Bláha.

Podle písně Tmavomodrý svět, jejíž text napsal Jiří Voskovec a Jan Werich  a hudbu složil Jaroslav Ježek, nese název festival určený primárně zrakově postiženým dětem a mládeži. Každý rok na něj do Brna zamíří téměř dvě stě účastníků.

Vyvrcholením festivalu je páteční veřejná přehlídka vystoupení účastníků  v Sále Břetislava Bakaly, která zahrnuje všechny hudební žánry, hru na nástroje, sólový i sborový zpěv.

Ve čtvrtek o půl osmé večer proběhne společný koncert Jaroslava Svěceného a Vladislava Bláhy v Besedním domě. Cena vstupenek je 230 korun, snížené vstupné 180 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře