Reklama
reklama

Zemřel Igor Vavrda, brněnský hudebník se dožil šedesáti pěti let

Ve čtvrtek ráno zemřel brněnský hudebník, dirigent a skladatel Igor Vavrda ve věku pětašedesáti let. Ve Fakultní nemocnici Brno ležel již od podzimu. V poslední době spolupracoval s Městským divadlem Brno, B-Side Bandem a zpěvákem a hercem Vojtou Dykem.

K jeho prvnímu hudebnímu nástroji – houslím - ho přivedl jeho otec, který byl sám vynikajícím hudebníkem. Vavrda absolvoval brněnskou konzervatoř, kde vedle hry na housle studoval i dirigování a skladbu. Působil jako houslista v orchestrech Janáčkovy opery a Státní filharmonie Brno a ve svých čtyřiadvaceti letech se stal jedním z pilířů věhlasného Big Bandu Gustava Broma.

Vavrda hrál také na klávesy, kytaru a saxofony, aranžoval a jeho aranžmá ocenil například zpěvák Karel Gott, Helena Vondráčková nebo Lucie Bílá. Významný hudebník však nearanžoval jen díla svých kolegů, ale také upravoval k natáčení i své vlastní skladby. Jeho autorské, interpretační a aranžérské rozpětí bylo široké, jeho skladby jsou zaznamenány na četných rozhlasových snímcích a byly vydány na hudebních nosičích.

Významnou část svého života spojil také s Městským divadlem Brno, jako aranžér pracoval téměř na všech titulech Hudební scény. V koncertních představeních Jesus Christ Superstar a Jazz Side Story působil také coby dirigent. „Odchodem Igora Vavrdy ztrácí Městské divadlo nejen výjimečného hudebníka a odborníka ve svém oboru, ale především spolehlivého kolegu a dobrého přítele,“ řekla tisková mluvčí Městského divadla Brno Lenka Pazourková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře