Reklama
reklama

V Sono centru zahraje britská kapela Incognito

Směs jazzu, soulu a funku nabídne legendární britská kapela Incognito v brněnském Sono centru. Její kořeny sahají až do sedmdesátých let, letos vydala album Ampilified Soul a do moravské metropole zamíří za fanoušky 24. října.

Kapela funguje už více než třicet let a stále má co nabídnout. Za jejím zrodem stojí Jean-Paul Maunick (aka Bluey) a Paul "Tubbs" Williams, oba byli členy disco-funkové skupiny Light of the World. Těsně po vydání třetí desky Maunick a Williams mírně pozměnili sestavu a přejmenovali kapelu na Incognito. Data vydání prvního a druhého alba sice dělí celé desetiletí, ovšem od počátku devadesátých let až do současnosti skupina naopak pravidelně nahrávala a plně rozvinula vlastní barevný „hybridní“ zvuk.

V roce 1981 Incognito debutovalo se singlem Parisienne Girl a vydalo desku Jazz Funk, ale po zbytek osmdesátých let se stáhlo do ústraní. Na začátku devadesátých let založili DJ Legend a fanoušek kapely Incognito Gilles Peterson label Talkin' Loud. Jedna z prvních kapel, které podepsali, bylo právě Incognito. Jejich remake písně Ronnieho Lawse "Always There"z roku 1991 představil světu vokál Jocelyn Brown a stal se Top Ten hitem i symbolem úspěchu vzkvétající britské acidjazzové scény. Úspěch vedl k vydání druhého alba kapely Inside Life. V následujících letech kapela nepolevila a vydávala další desky.

Aktuální dekáda pro Incognito začala významným milníkem v historii skupiny, nahrávkou dvou CD Live in London: 30th Anniversary Concert a čtrnáctým studiovým albem Transatlantic R.P.M., které nazpívali Chaka Khan, Mario Biondi, Leon Ware, Ursula Rucker a Leak. „Pohled na současnost Incognita prozrazuje, že pramen jejich inspirace zdaleka nevyschnul. S úspěchem se setkalo album Surreal, po němž následovalo Blueyho první sólové album Leap of Faith,“ popsal manažer Twentyfourseven Promotions  Radek Babička. Nejnovější Amplified Soul, jehož minutáž přesahuje hodinu, je nejlepším důkazem toho, že Incognito je na vrcholu tvůrčích sil.

Vstupenky na koncert v Brně stojí 890 korun a jsou k dostání v předprodeji.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře