Reklama
reklama

V Sono centru zahraje britská kapela Incognito

Směs jazzu, soulu a funku nabídne legendární britská kapela Incognito v brněnském Sono centru. Její kořeny sahají až do sedmdesátých let, letos vydala album Ampilified Soul a do moravské metropole zamíří za fanoušky 24. října.

Kapela funguje už více než třicet let a stále má co nabídnout. Za jejím zrodem stojí Jean-Paul Maunick (aka Bluey) a Paul "Tubbs" Williams, oba byli členy disco-funkové skupiny Light of the World. Těsně po vydání třetí desky Maunick a Williams mírně pozměnili sestavu a přejmenovali kapelu na Incognito. Data vydání prvního a druhého alba sice dělí celé desetiletí, ovšem od počátku devadesátých let až do současnosti skupina naopak pravidelně nahrávala a plně rozvinula vlastní barevný „hybridní“ zvuk.

V roce 1981 Incognito debutovalo se singlem Parisienne Girl a vydalo desku Jazz Funk, ale po zbytek osmdesátých let se stáhlo do ústraní. Na začátku devadesátých let založili DJ Legend a fanoušek kapely Incognito Gilles Peterson label Talkin' Loud. Jedna z prvních kapel, které podepsali, bylo právě Incognito. Jejich remake písně Ronnieho Lawse "Always There"z roku 1991 představil světu vokál Jocelyn Brown a stal se Top Ten hitem i symbolem úspěchu vzkvétající britské acidjazzové scény. Úspěch vedl k vydání druhého alba kapely Inside Life. V následujících letech kapela nepolevila a vydávala další desky.

Aktuální dekáda pro Incognito začala významným milníkem v historii skupiny, nahrávkou dvou CD Live in London: 30th Anniversary Concert a čtrnáctým studiovým albem Transatlantic R.P.M., které nazpívali Chaka Khan, Mario Biondi, Leon Ware, Ursula Rucker a Leak. „Pohled na současnost Incognita prozrazuje, že pramen jejich inspirace zdaleka nevyschnul. S úspěchem se setkalo album Surreal, po němž následovalo Blueyho první sólové album Leap of Faith,“ popsal manažer Twentyfourseven Promotions  Radek Babička. Nejnovější Amplified Soul, jehož minutáž přesahuje hodinu, je nejlepším důkazem toho, že Incognito je na vrcholu tvůrčích sil.

Vstupenky na koncert v Brně stojí 890 korun a jsou k dostání v předprodeji.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře