Reklama
reklama

Szidi Tobias zpívala v Mikulově o lásce, andělech a Vánocích

Slovenská zpěvačka a herečka Szidi Tobis zpříjemnila svým osobitým vystoupením adventní čas v Mikulově. V sobotu 7. prosince, kdy se město pod Pálavou zahalilo do sněhového závoje, zazpívala v doprovodu vynikajících muzikantů na zámku.

Diváci v zaplněném sále se zaposlouchali do písní, které Szidi zpívala jak ve své rodné slovenštině, tak češtině či maďarštině. „Dnešní večer bude o lásce i Vánocích,“ řekla na úvod koncertu svým nezaměnitelným malebně chraplavým hlasem zpěvačka. Texty na její oblíbené téma, které se dotýkají vztahů mužů a žen, jsou z pera jejího manžela Petera Lipovského. Dvorní skladatel Milan Vyskočáni zpěvačku doprovázel přímo na koncertě. Nechyběl ani známý song Na hotelu v Olomouci, který nazpívala Szidi Tobias společně s Petrem Hapkou, a na který publikum očividně čekalo.

Ve druhé půlce koncertu zazněly písně z posledního vánočního alba Ať se dobré děje, Tichá noc či Vrána. Sváteční večer byl okořeněn vyprávěním, osobitými poznámkami zpěvačky ke každé písni a publiku přestavila i písně z připravované desky Jolanka. Ta vyjde v příštím roce a bude již její šestou.

Szidi Tobias své posluchače na mikulovském zámku pohltila svým charisma a aplaus svědčil o tom, že její výpověď a poselství chytlo mnohé za srdce. „U některých písní jsem měla zimomriavky. Bylo to nádherné,“ řekla bezprostředně po koncertu jedna z mladých žen. Ženské publikum na koncertě také převažovalo. Ale přišlo i mnoho párů a desítka zpěvaččiných příznivců z česko-slovenského pomezí.

Na úvod písně Tak málo lásky, kde se zpívá o víně se Szidi Tobias také nesměle vyznala: „Sbírala jsem odvahu to říct. Ale víte, já mám jedno přání. A když jsme tak projížděli tady kolem těch vašich vinohradů, tak kdyby se našel nějaký vinař, který by nás chtěl podporovat, a my zároveň jeho dobré víno vozili s sebou a mluvili o něm po celém Česku i Slovensku, tak to by bylo moc hezké.“

Šestačtyřicetiletá Szidi Tobias, vlastním jménem Sidónia Tobiášová, je jednou z nejvýraznějších osobností česko-slovenského šansonu. Své vánoční turné zahájila minulý týden v Praze, po Brnu a Mikulově ji ještě čeká Ostrava a těsně před Vánoci zazpívá na Slovensku v Martine a Kremnici.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře