Reklama
reklama

Skupina První hoře představí brněnskému publiku novou desku

Začali v roce 1998 v Jičíně, od té doby stihli vydat nejen pět alb, ale získat za jedno z nich i cenu Anděl. Nyní kapela První hoře přijede do Brna s novinkou s názvem Imaginárium. 15. března vystoupí na koncertě v klubu Stará Pekárna.

Za své třetí album Lamento vydané roku 2008 obdržela rocková skupina prestižní cenu Anděl v kategorii Hard&Heavy. O tři roky později přišla s deskou Club Silencio a v listopadu loňského roku pokřtila svůj pátý počin. Nová nahrávka obsahuje osm skladeb a tři akustické kompozice.

Skladby se nesou ve svižném duchu, pouze ve dvou případech je tomu jinak a to u alternativně rockových balad. „Novinkové skladby jsou třaskavou směsí avantgardních vypalovaček i tradiční lehké melancholie, jak ji fanoušci znají zejména ze dvou posledních desek Lamento a Club Silencio,“ popsal lídr kapely a autor textů Milan Urza.

„Výhradně české texty představují jinotajná kázání, poodhalující oponu panoptikálního světa,“ dodal. Ke skladbě Absurdistán natočili členové kapely videoklip, v němž vystupují jako muzikanti u „přehrávek“ před zkušební Kulturní komisí.

Brněnští fanoušci se na ně mohou těšit v sobotu 15. března v klubu Stará Pekárna od osmi hodin večer, cena vstupenek je 130 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře