Reklama
reklama

Skupina První hoře představí brněnskému publiku novou desku

Začali v roce 1998 v Jičíně, od té doby stihli vydat nejen pět alb, ale získat za jedno z nich i cenu Anděl. Nyní kapela První hoře přijede do Brna s novinkou s názvem Imaginárium. 15. března vystoupí na koncertě v klubu Stará Pekárna.

Za své třetí album Lamento vydané roku 2008 obdržela rocková skupina prestižní cenu Anděl v kategorii Hard&Heavy. O tři roky později přišla s deskou Club Silencio a v listopadu loňského roku pokřtila svůj pátý počin. Nová nahrávka obsahuje osm skladeb a tři akustické kompozice.

Skladby se nesou ve svižném duchu, pouze ve dvou případech je tomu jinak a to u alternativně rockových balad. „Novinkové skladby jsou třaskavou směsí avantgardních vypalovaček i tradiční lehké melancholie, jak ji fanoušci znají zejména ze dvou posledních desek Lamento a Club Silencio,“ popsal lídr kapely a autor textů Milan Urza.

„Výhradně české texty představují jinotajná kázání, poodhalující oponu panoptikálního světa,“ dodal. Ke skladbě Absurdistán natočili členové kapely videoklip, v němž vystupují jako muzikanti u „přehrávek“ před zkušební Kulturní komisí.

Brněnští fanoušci se na ně mohou těšit v sobotu 15. března v klubu Stará Pekárna od osmi hodin večer, cena vstupenek je 130 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Komentáře