Reklama
reklama

Připravte se na chutnou porci velkoformátového jazzu / BIGBANDOVÁ EVOLUCE poprvé v Brně

Jedinečné brněnské hudební těleso COTATCHA ORCHESTRA připravilo na konec června premiéru projektu Bigbandová evoluce. O nevšední jazzový zážitek se postarají vynikající muzikanti, kteří jako jediní na Moravě hrají moderní jazz i vlastní tvorbu. Bigbandovou evolucí provede posluchače jazzový historik Jan Dalecký. A protože „vědění je poklad“, studenti si hluboko do kapsy nesáhnou – zaplatí pouze 60 Kč.  

Projekt Bigbandová evoluce brněnského progresivního orchestru COTATCHA ORCHESTRA spočívá ve dvouhodinovém koncertním programu se vzdělávacím potenciálem. Začínající i pokročilé posluchače do světa moderního jazzu 2. poloviny 20. století uvede známý jazzový historik a pedagog Jan Dalecký (Český rozhlas, JAMU). COTATCHA ORCHESTRA tak chce podpořit osvětu v oblasti bigbandového jazzu, a to zejména mezi mladou generací posluchačů. Žáci a studenti mají proto 70% slevu, vstupné pro ně bude 60 Kč.

Cotatcha Orchestra je jediným tuzemským big bandem, který se specializuje na tvorbu jednoho ze stěžejních orchestrů 2. poloviny 20. století (Thad Jones/Mel Lewis Orchestra) a který se zároveň poctivě stará také o to, aby se jazz v bigbandovém podání vyvíjel dále i v České republice. Uslyšíte tedy rovněž autorské skladby. Pro big band komponuje zejména Vincenc Kummer, který účinkoval s jazzmany světového významu, jako je Dizzy Gillespie, Chet Baker, Maynard Ferguson či Mel Lewis. V orchestru dále najdete hráče, jako je Kamil Slezák, Radek Zapadlo, Radim Hanousek či Jan Přibil.

 

Projekt Bigbandová evoluce brněnského orchestru COTATCHA ORCHESTRA má premiéru 23. června v 19:30 v Sálu Břetislava Bakaly v centru Brna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Komentáře