Reklama
reklama

Připravte se na chutnou porci velkoformátového jazzu / BIGBANDOVÁ EVOLUCE poprvé v Brně

Jedinečné brněnské hudební těleso COTATCHA ORCHESTRA připravilo na konec června premiéru projektu Bigbandová evoluce. O nevšední jazzový zážitek se postarají vynikající muzikanti, kteří jako jediní na Moravě hrají moderní jazz i vlastní tvorbu. Bigbandovou evolucí provede posluchače jazzový historik Jan Dalecký. A protože „vědění je poklad“, studenti si hluboko do kapsy nesáhnou – zaplatí pouze 60 Kč.  

Projekt Bigbandová evoluce brněnského progresivního orchestru COTATCHA ORCHESTRA spočívá ve dvouhodinovém koncertním programu se vzdělávacím potenciálem. Začínající i pokročilé posluchače do světa moderního jazzu 2. poloviny 20. století uvede známý jazzový historik a pedagog Jan Dalecký (Český rozhlas, JAMU). COTATCHA ORCHESTRA tak chce podpořit osvětu v oblasti bigbandového jazzu, a to zejména mezi mladou generací posluchačů. Žáci a studenti mají proto 70% slevu, vstupné pro ně bude 60 Kč.

Cotatcha Orchestra je jediným tuzemským big bandem, který se specializuje na tvorbu jednoho ze stěžejních orchestrů 2. poloviny 20. století (Thad Jones/Mel Lewis Orchestra) a který se zároveň poctivě stará také o to, aby se jazz v bigbandovém podání vyvíjel dále i v České republice. Uslyšíte tedy rovněž autorské skladby. Pro big band komponuje zejména Vincenc Kummer, který účinkoval s jazzmany světového významu, jako je Dizzy Gillespie, Chet Baker, Maynard Ferguson či Mel Lewis. V orchestru dále najdete hráče, jako je Kamil Slezák, Radek Zapadlo, Radim Hanousek či Jan Přibil.

 

Projekt Bigbandová evoluce brněnského orchestru COTATCHA ORCHESTRA má premiéru 23. června v 19:30 v Sálu Břetislava Bakaly v centru Brna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Mezi Kaštanovou a Olympií se cyklisté podél Svitavy stále nedostanou. Opravy dálničního mostu, pod kterým stezka vede, se prodloužily. Úsek se dá objet kolem Svratky. Zprovoznění svitavské stezky se...
17.07.2018 - 17:54
Radnice Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Náměstek brněnského primátora Martin Ander (Zelení) se vyjádřil k rozhodnutí vlády o brněnském hlavním nádraží, konkrétně o vyškrtnutí "brněnského metra" z plánů. Nevěří, že by primátor...
17.07.2018 - 11:45
Komentáře