Reklama
reklama

Pražský Majáles zahájil doprovodný program, stavění Májky v Brně odstartuje festival příští týden

Takzvanou unijní „seznamku“ MajálesLand pořádal hudební festival Majáles v Praze v rámci doprovodného programu. Minulý týden nahlédli studenti, jak vypadá spolupráce uvnitř jednotlivých univerzit a zasoutěžili si i o vstupenky na festival. V Brně se uskuteční Majáles 7. května a chystá bohaté doprovodné aktivity.

„Tentokrát MajálesLand spojil příjemné s užitečným - seznámil navzájem členy různých pražských studentských organizací a navrch přidal party, během které se jednotliví studenti nejlépe poznají,“ popsala tisková mluvčí Bára Jakšová. Akce proběhla v pražském klubu Zephyr Excelent Urban Pub&Club v centru hlavního města.

„Zajímavostí byla účast zahraniční spolků a sdružení, které jsou zapojeny do pražského studentského dění a samozřejmě i do velkého festivalového dění,“ dodala. Na seznamovací party pak soutěžili přítomní picí hrou o vstupenky na Pražský Majáles. Večer doplnil hudebním zpestřením zpěvák Jaro Smejkal.

Brněnský doprovodný program odstartuje ve středu 9. dubna stavbou Májky na náměstí Svobody, den poté proběhne v parku v Lužánkách Mezigenerační odpoledne doplněné hrou pétanque pro jakoukoli věkovou kategorii a 11. dubna bude soutěžní večer Princ a princezna v klubu Abajo.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře