Reklama
reklama

Pražský Majáles zahájil doprovodný program, stavění Májky v Brně odstartuje festival příští týden

Takzvanou unijní „seznamku“ MajálesLand pořádal hudební festival Majáles v Praze v rámci doprovodného programu. Minulý týden nahlédli studenti, jak vypadá spolupráce uvnitř jednotlivých univerzit a zasoutěžili si i o vstupenky na festival. V Brně se uskuteční Majáles 7. května a chystá bohaté doprovodné aktivity.

„Tentokrát MajálesLand spojil příjemné s užitečným - seznámil navzájem členy různých pražských studentských organizací a navrch přidal party, během které se jednotliví studenti nejlépe poznají,“ popsala tisková mluvčí Bára Jakšová. Akce proběhla v pražském klubu Zephyr Excelent Urban Pub&Club v centru hlavního města.

„Zajímavostí byla účast zahraniční spolků a sdružení, které jsou zapojeny do pražského studentského dění a samozřejmě i do velkého festivalového dění,“ dodala. Na seznamovací party pak soutěžili přítomní picí hrou o vstupenky na Pražský Majáles. Večer doplnil hudebním zpestřením zpěvák Jaro Smejkal.

Brněnský doprovodný program odstartuje ve středu 9. dubna stavbou Májky na náměstí Svobody, den poté proběhne v parku v Lužánkách Mezigenerační odpoledne doplněné hrou pétanque pro jakoukoli věkovou kategorii a 11. dubna bude soutěžní večer Princ a princezna v klubu Abajo.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře