Reklama
reklama

Open air festival SPOA 2015 odstartuje v Lužánkách tuto sobotu

Letošní ročník brněnského festivalu odstartuje tuto sobotu 5.9.2015 ve 14:00 hodin v Lužáneckém parku a to programem pro děti. Nejmladší publikum se může těšit na pohádku Pták ohnivák a liška ryška, kterou festival začíná. 

Festival SPOA dlouhodobě reflektuje brněnskou rockovou scénu a se speciálními třešničkami na dortu. Hudební program zahájí skupina Kontrolla a následovat budou: Fried Ace, Japka, Budoár staré dámy, The Muxx  a Discover band. Poslední kapela odehraje svůj koncert v klubu Stará Pekárna, který se nachází v těsné blízkosti a s festivalem je úzce provázán. Nachystané budou venkovní hry a pro případ deště i mokrá varianta se zastřešeným prostorem pro posluchače.

Festival se koná se již sedmým rokem a po celou dobu se stále drží svého cíle – podpořit kulturní dění v Brně a zároveň nabídnout kulturu opravdu všem, kteří o ni mají zájem. Díky tomu, že se na festivalu nevybírá vstupné, se daří pozvat široké spektrum lidí od rodin s dětmi, přes mladé lidi, až po seniory. Každoročně se na festival vydává něco kolem tří set návštěvníků. Festival vystřídal už několik brněnských lokalit. To nabízí hostům možnost objevovat nová místa, kam se ve svém volném čase mohou vracet (např. Kozí horka, Mariánské údolí, Divišova čtvrť, Ořešín ad.). Co do žánrů je festival otevřený, i když s jistým odstupem se dá říct, že hlavní slovo dostávají méně masové žánry. 

Hosté uplynulých ročníků si mohli poslechnout například: Poletíme?, Dextreat, Mushy muxx, Fru Fru, Nylon Jail, Ukulele Orchestra jako Brno, Tokamak, The Mis Made (Aus), The Raw Bishops (Sk), Special providence (Hu) a mnoho dalších. Kromě hudebního programu se každoročně festival snaží nabídnout i další vystoupení (divadlo pro děti, hudební skupiny pro děti, cestovatelské přednášky, vystoupení stand-up comedy ad.).

Pořadatelé tvoří festival ve svém volném čase bez nároku na honorář. Vzhledem k tomu, že je kultura jejich oborem, rozhodli se podpořit dění ve svém okolí, jak nejlépe umí.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
V centru Brna vzniká z iniciativy městské části Brno-střed zcela nový galerijní bod ve veřejném prostoru. Na Šilingrově náměstí, v místě souběhu ulic Dominikánské a Starobrněnské, dojde k vytvoření...
15.08.2017 - 07:40
Tísňovou linku brněnské městské policie využil včera po druhé hodině ráno svědek, který podle svých slov sledoval na parkovišti v Bohunické ulici zloděje.
14.08.2017 - 07:51
Dětské hřiště a pískoviště na náměstí 28. října dostalo novou ochranou plachtu.
12.08.2017 - 08:12
Komentáře