Reklama
reklama

Open air festival SPOA 2015 odstartuje v Lužánkách tuto sobotu

Letošní ročník brněnského festivalu odstartuje tuto sobotu 5.9.2015 ve 14:00 hodin v Lužáneckém parku a to programem pro děti. Nejmladší publikum se může těšit na pohádku Pták ohnivák a liška ryška, kterou festival začíná. 

Festival SPOA dlouhodobě reflektuje brněnskou rockovou scénu a se speciálními třešničkami na dortu. Hudební program zahájí skupina Kontrolla a následovat budou: Fried Ace, Japka, Budoár staré dámy, The Muxx  a Discover band. Poslední kapela odehraje svůj koncert v klubu Stará Pekárna, který se nachází v těsné blízkosti a s festivalem je úzce provázán. Nachystané budou venkovní hry a pro případ deště i mokrá varianta se zastřešeným prostorem pro posluchače.

Festival se koná se již sedmým rokem a po celou dobu se stále drží svého cíle – podpořit kulturní dění v Brně a zároveň nabídnout kulturu opravdu všem, kteří o ni mají zájem. Díky tomu, že se na festivalu nevybírá vstupné, se daří pozvat široké spektrum lidí od rodin s dětmi, přes mladé lidi, až po seniory. Každoročně se na festival vydává něco kolem tří set návštěvníků. Festival vystřídal už několik brněnských lokalit. To nabízí hostům možnost objevovat nová místa, kam se ve svém volném čase mohou vracet (např. Kozí horka, Mariánské údolí, Divišova čtvrť, Ořešín ad.). Co do žánrů je festival otevřený, i když s jistým odstupem se dá říct, že hlavní slovo dostávají méně masové žánry. 

Hosté uplynulých ročníků si mohli poslechnout například: Poletíme?, Dextreat, Mushy muxx, Fru Fru, Nylon Jail, Ukulele Orchestra jako Brno, Tokamak, The Mis Made (Aus), The Raw Bishops (Sk), Special providence (Hu) a mnoho dalších. Kromě hudebního programu se každoročně festival snaží nabídnout i další vystoupení (divadlo pro děti, hudební skupiny pro děti, cestovatelské přednášky, vystoupení stand-up comedy ad.).

Pořadatelé tvoří festival ve svém volném čase bez nároku na honorář. Vzhledem k tomu, že je kultura jejich oborem, rozhodli se podpořit dění ve svém okolí, jak nejlépe umí.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře