Reklama
reklama

Open air festival SPOA 2015 odstartuje v Lužánkách tuto sobotu

Letošní ročník brněnského festivalu odstartuje tuto sobotu 5.9.2015 ve 14:00 hodin v Lužáneckém parku a to programem pro děti. Nejmladší publikum se může těšit na pohádku Pták ohnivák a liška ryška, kterou festival začíná. 

Festival SPOA dlouhodobě reflektuje brněnskou rockovou scénu a se speciálními třešničkami na dortu. Hudební program zahájí skupina Kontrolla a následovat budou: Fried Ace, Japka, Budoár staré dámy, The Muxx  a Discover band. Poslední kapela odehraje svůj koncert v klubu Stará Pekárna, který se nachází v těsné blízkosti a s festivalem je úzce provázán. Nachystané budou venkovní hry a pro případ deště i mokrá varianta se zastřešeným prostorem pro posluchače.

Festival se koná se již sedmým rokem a po celou dobu se stále drží svého cíle – podpořit kulturní dění v Brně a zároveň nabídnout kulturu opravdu všem, kteří o ni mají zájem. Díky tomu, že se na festivalu nevybírá vstupné, se daří pozvat široké spektrum lidí od rodin s dětmi, přes mladé lidi, až po seniory. Každoročně se na festival vydává něco kolem tří set návštěvníků. Festival vystřídal už několik brněnských lokalit. To nabízí hostům možnost objevovat nová místa, kam se ve svém volném čase mohou vracet (např. Kozí horka, Mariánské údolí, Divišova čtvrť, Ořešín ad.). Co do žánrů je festival otevřený, i když s jistým odstupem se dá říct, že hlavní slovo dostávají méně masové žánry. 

Hosté uplynulých ročníků si mohli poslechnout například: Poletíme?, Dextreat, Mushy muxx, Fru Fru, Nylon Jail, Ukulele Orchestra jako Brno, Tokamak, The Mis Made (Aus), The Raw Bishops (Sk), Special providence (Hu) a mnoho dalších. Kromě hudebního programu se každoročně festival snaží nabídnout i další vystoupení (divadlo pro děti, hudební skupiny pro děti, cestovatelské přednášky, vystoupení stand-up comedy ad.).

Pořadatelé tvoří festival ve svém volném čase bez nároku na honorář. Vzhledem k tomu, že je kultura jejich oborem, rozhodli se podpořit dění ve svém okolí, jak nejlépe umí.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Komentáře