Reklama
reklama

New York v Mikulově, světoznámý kytarista Rudy Linka zahrál jazz

V mikulovském bílém domě, v Galerii Závodný, zahrál v sobotu 9. listopadu světoznámý kytarista Rudy Linka. Na jazzový večer s ním z New Yorku přiletěli jeho kolegové a trio jazzmanů vytvořilo spolu se zaplněnou galerií jedinečnou atmosféru. „Rudy Linka se do Mikulova vrací jako vlaštovka již po čtvrté a vždy tu bude vítám,“ řekla Vladimíra Brucháčková Závodná. Koncert New York jazz v Mikulově spolu s ní organizoval Vít Buchta ze společnosti Geen Plus.

Jazzman Rudy Linka se přiznal, že do Mikulova jezdí rád. Na začátku svého koncertu také zavzpomínal na své nedávné vystoupení ve Washingtonu na Festivalu vzájemné inspirace, který připomněl život, dílo a odkaz Václava Havla. „Bylo to trochu zvláštní, protože všichni víme, že Václav Havel neposlouchal jazz. Ale pořadatelé nás na tom festivalu tak moc chtěli, že jsem musel vymyslet nějakou spojitost. Václav Havel měl dobré srdce a byl pro lásku a chtěl, aby se lidi měli rádi. A tak jsem přišel na to, že budeme hrát písně jenom o lásce, protože skoro všechny písně jsou o lásce. A ty které nebudou o lásce, tak budeme hrát s láskou. A prošli jsme tak vlastně celý náš repertoár,“ řekl kytarista Rudy Linka. S láskou a nadšením hrál celý sobotní večer i v Galerii Závodný a neskutečně si to se svými kolegy i posluchači užíval.

Rudy Linka se narodil v roce 1960 v Praze. Už jako teenager si zamiloval jazz. V roce 1979 absolvoval klasickou kytaru na Pražské konzervatoři. Na začátku 80. let pak emigroval do Švédska a ve Stockholmu studoval skladbu. Ve studiích pokračoval v Bostonu a New Yorku, kde od roku 1986 žije. Od roku 2005 v České republice každoročně organizuje jazzový festival Bohemia Jazz Fest.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře