Reklama
reklama

New York v Mikulově, světoznámý kytarista Rudy Linka zahrál jazz

V mikulovském bílém domě, v Galerii Závodný, zahrál v sobotu 9. listopadu světoznámý kytarista Rudy Linka. Na jazzový večer s ním z New Yorku přiletěli jeho kolegové a trio jazzmanů vytvořilo spolu se zaplněnou galerií jedinečnou atmosféru. „Rudy Linka se do Mikulova vrací jako vlaštovka již po čtvrté a vždy tu bude vítám,“ řekla Vladimíra Brucháčková Závodná. Koncert New York jazz v Mikulově spolu s ní organizoval Vít Buchta ze společnosti Geen Plus.

Jazzman Rudy Linka se přiznal, že do Mikulova jezdí rád. Na začátku svého koncertu také zavzpomínal na své nedávné vystoupení ve Washingtonu na Festivalu vzájemné inspirace, který připomněl život, dílo a odkaz Václava Havla. „Bylo to trochu zvláštní, protože všichni víme, že Václav Havel neposlouchal jazz. Ale pořadatelé nás na tom festivalu tak moc chtěli, že jsem musel vymyslet nějakou spojitost. Václav Havel měl dobré srdce a byl pro lásku a chtěl, aby se lidi měli rádi. A tak jsem přišel na to, že budeme hrát písně jenom o lásce, protože skoro všechny písně jsou o lásce. A ty které nebudou o lásce, tak budeme hrát s láskou. A prošli jsme tak vlastně celý náš repertoár,“ řekl kytarista Rudy Linka. S láskou a nadšením hrál celý sobotní večer i v Galerii Závodný a neskutečně si to se svými kolegy i posluchači užíval.

Rudy Linka se narodil v roce 1960 v Praze. Už jako teenager si zamiloval jazz. V roce 1979 absolvoval klasickou kytaru na Pražské konzervatoři. Na začátku 80. let pak emigroval do Švédska a ve Stockholmu studoval skladbu. Ve studiích pokračoval v Bostonu a New Yorku, kde od roku 1986 žije. Od roku 2005 v České republice každoročně organizuje jazzový festival Bohemia Jazz Fest.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře