Reklama
reklama

Na Pálavském vinobraní vystoupí Bára Basiková

Na rušný víkend se mohou těšit v Mikulově. Už od včerejšího večera tam totiž začalo tradiční Pálavské vinobraní. Nechybí výběr vín ani pestrý kulturní program.

V pátek zahájí vinobraní v pět hodin, poté vystoupí hudební uskupení Cimballica, která funguje již čtvrtým rokem. Vystřídá ji slovenský folklorní soubor Podpolanec a v sedm hodin se představí Karol Polák ve One man show. Sportovní komentátor byl dříve velice často viděn na televizních obrazovkách, dnes ho najdeme převážně na slovenských kanálech.

V osm hodin už návštěvníky roztančí Bára Basiková se skupinou Medicimbal a o hodinu později bude vyslána družina pro krále Václava IV. a bude následovat slavnostní ceremonie. Král přijede v sobotu v poledne, kdy si přiveze i královnu Chantal Poullain, před šestou hodinou dojde k vyhodnocení Mistrovství České republiky v rozeznávání vůně ve víně.

Ještě před tím se ale zájemci mohou těšit na One Knor Show známou z pořadu Na stojáka a v neděli přijede se skupinou Apolloband Petr Spálený.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Komentáře