Reklama
reklama

Na koncerty v tramvaji se mohou těšit Brňané už zítra, pořádá je Filharmonie Brno

Jedenáct hráčů Brněnské filharmonie vystoupí ve čtvrtek 21. listopadu v tramvaji v rámci akce Filharmonie v šalině. Návštěvníci se tak na slepé koleji u zastávky Komenského náměstí mohou těšit na housle, flétnu, violu nebo violoncello.

V sólovém představení potěší příchozí houslista Pavel Wallinger, flétnista Petr Pomkl a František Kantor. V duu vystoupí houslistky Dana Suková a Lenka Zichová a v seskupení Nostalgia Quartet houslisté Jakub Výborný a Bohumil Strnad, na violu Otakar Salajka a na violoncello Radan Vach.

Minikoncerty začnou ve dvě hodiny odpoledne a odehrají se každou čtvrt hodinu. Poslední proběhne o čtvrt na pět, poté tramvaj odjede a vrátí se zpět do běžného provozu. „Cílem akce je zpřístupnit krásu klasické hudby těm, kteří ji ještě neznají a v sychravé podzimní náladě potěšit duši všech, kteří přijdou,“ uvedla tisková mluvčí Lenka Němcová. „Zajímavé bude také poslechnout si v netradičním prostředí ty, kteří ještě v neděli hráli japonskému publiku,“ dodala.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře