Reklama
reklama

Na koncert klasické hudby v džínách a za pade!

Na koncert klasické hudby v džínách a za pade? Ano! Mladá krev Filharmonie Brno se zítra od 19:30 představí v Besedním domě na neformálním koncertu, kde nehrozí bariéra pódia, číslovaná sedadla a večerní róby. Vítězové přehrávek filharmonické orchestrální Akademie totiž zahrají v přítmí sálu přímo mezi lidmi.

Akademici Filharmonie Brno jsou víc než skvělí talentovaní mladí hudebníci. Vítězové přehrávek filharmonické orchestrální Akademie chtějí být součástí magického zázraku velkého orchestru a svoje první zkušenosti nabývají právě ve Filharmonii Brno. Naše Mladá krev se osobně představí ve své sólové a komorní roli na neformálních koncertech, kde nehrozí bariéra pódia, číslovaná sedadla ani večerní róby. Odhoďte zábrany a přijďte se dotknout hudby zblízka.

Program: SERGE LANCEN Mouvement pro kornet a klavír JAN LADISLAV DUSÍK Sonáta F dur „Dívka Richmonda Hilla“ C. 183 pro harfu CLAUDE DEBUSSY Arabeska č. 1 E dur EDISON DĚNISOV Sonáta pro klarinet sólo 1. Lento, poco rubato 2. Allegro giusto STANLEY FRIEDMAN Solus pro trubku 1. Introdukce 2. Furtively (Nenápadně) 3. Scherzando a Valčík 4. Fanfára - přestávka - KEVIN BOBO Polka 4/4 CHIN CHENG LIN Kaleidoskop pro marimbu (výběr) 3. Fresh expectations (Nová očekávání) NEBOJŠA JOVAN ŽIVKOVIĆ Ilijaš pro marimbu MARCEL TOURNIER Sonatina op. 30 (výběr) 2. Calme et expressif 3. Fièvreusement JOHANNES BRAHMS Sonáta č. 2 Es dur pro klarinet a klavír op. 120 1. Allegro amabile 2. Allegro appassionato – Sostenuto – Tempo I 3. Andante con moto – Allegro

Účinkují: trubka Jozef Zimka, klavír Jana Goliášová j.h., harfa Ritsuko Arima, klarinet Nela Zimková, bicí nástroje Anton Ždanovič 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře