Reklama
reklama

Na Flédě zahrají čtyři punkrock kapely během jednoho večera

V pátek 3. dubna otestují bytelnost nového pódia na Flédě čtyři punkové kapely. Během jednoho večera zde zahrají stálice českého punku Totální nasazení, Dukla vozovna a Volant i mladé rocknrollové naděje Ňuňu. Během koncertu kapely představí nestárnoucí punkové vály i nové materiály z čerstvě vydaných nebo připravovaných desek.

Vystupující kapely:

TO TOTÁLNÍ NASAZENÍ

Přední česká punkrocková kapela, kterou v roce 1990 založil její baskytarista a zpěvák Sváťa Šváb se svými spolužáky na slánském gymnáziu. V roce 1995 vychází kapele debutové CD „Stínohry“ a ta přestává být regionální kapelou a začíná vystupovat po celé republice. Za léty poctivě vydřenou pozicí Totálního nasazení stojí patnáct vydaných alb a víc jak 1 300 koncertů v klubech i na festivalech. Na Flédě kapela vystoupí po úspěšné tour v Turecku a představí výběrové album „25 let černobílý svět“, které vyšlo na konci března 2015.

DUKLA VOZOVNA

Vznik Dukly Vozovny byl podmíněn nespočtem návštěv koncertů v pardubických rockových klubech. Impulsem k fungování kapely byl jejich první koncert. Konal se v malé garáži v Petříkovicích u Trutnova, vyslechlo si jej zhruba 15 diváků a odstartovala zde historie jejich double harmonika punku. Hudba Dukly Vozovny zavání díky úmyslně neprofesionálnímu mužskému zpěvu a specifického zvuku harmoniky hospodskou nestrojeností. Kapela v tuto v chvíli chystá vydání pátého CD "Sen nezbedného punka", takže na koncertě zazní i nové songy. 

VOLANT

Volant hraje především skapunk rock se specifickým humorem a zvukem saxofonu. Od roku 1996 nahrála kapela čtyři alba. Hlavní devizou a hnací silou skupiny je jednoduchost a nejdůležitější je pro ni obyčejná dobře fungující písnička. To se velmi dobře doplňuje s jejími energickými vystoupeními. Kapela věří, že přímočaré skladby na klasické tři akordy jsou ve spojení s rozmanitými texty ideální formou pro pobavení publika.

ŇUŇU
ŇUŇU jsou Brna a vznikli v roce 2013. Tato mladá rocknrollová trojice v roce 2014 zaznamenala první úspěch, když se jí podařilo zaujmout v soutěži Metrem na Čarodějáles. Ňuňu si také zahráli jako předkapela na turné Wohnoutů. V součanosti kapela připravuje vydání nových materiálů.

 

Cena vstupenek: předprodej 160 Kč/ na místě 190 Kč

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Komentáře