Reklama
reklama

Na Flédě zahrají čtyři punkrock kapely během jednoho večera

V pátek 3. dubna otestují bytelnost nového pódia na Flédě čtyři punkové kapely. Během jednoho večera zde zahrají stálice českého punku Totální nasazení, Dukla vozovna a Volant i mladé rocknrollové naděje Ňuňu. Během koncertu kapely představí nestárnoucí punkové vály i nové materiály z čerstvě vydaných nebo připravovaných desek.

Vystupující kapely:

TO TOTÁLNÍ NASAZENÍ

Přední česká punkrocková kapela, kterou v roce 1990 založil její baskytarista a zpěvák Sváťa Šváb se svými spolužáky na slánském gymnáziu. V roce 1995 vychází kapele debutové CD „Stínohry“ a ta přestává být regionální kapelou a začíná vystupovat po celé republice. Za léty poctivě vydřenou pozicí Totálního nasazení stojí patnáct vydaných alb a víc jak 1 300 koncertů v klubech i na festivalech. Na Flédě kapela vystoupí po úspěšné tour v Turecku a představí výběrové album „25 let černobílý svět“, které vyšlo na konci března 2015.

DUKLA VOZOVNA

Vznik Dukly Vozovny byl podmíněn nespočtem návštěv koncertů v pardubických rockových klubech. Impulsem k fungování kapely byl jejich první koncert. Konal se v malé garáži v Petříkovicích u Trutnova, vyslechlo si jej zhruba 15 diváků a odstartovala zde historie jejich double harmonika punku. Hudba Dukly Vozovny zavání díky úmyslně neprofesionálnímu mužskému zpěvu a specifického zvuku harmoniky hospodskou nestrojeností. Kapela v tuto v chvíli chystá vydání pátého CD "Sen nezbedného punka", takže na koncertě zazní i nové songy. 

VOLANT

Volant hraje především skapunk rock se specifickým humorem a zvukem saxofonu. Od roku 1996 nahrála kapela čtyři alba. Hlavní devizou a hnací silou skupiny je jednoduchost a nejdůležitější je pro ni obyčejná dobře fungující písnička. To se velmi dobře doplňuje s jejími energickými vystoupeními. Kapela věří, že přímočaré skladby na klasické tři akordy jsou ve spojení s rozmanitými texty ideální formou pro pobavení publika.

ŇUŇU
ŇUŇU jsou Brna a vznikli v roce 2013. Tato mladá rocknrollová trojice v roce 2014 zaznamenala první úspěch, když se jí podařilo zaujmout v soutěži Metrem na Čarodějáles. Ňuňu si také zahráli jako předkapela na turné Wohnoutů. V součanosti kapela připravuje vydání nových materiálů.

 

Cena vstupenek: předprodej 160 Kč/ na místě 190 Kč

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře