Reklama
reklama

Na Flédě proběhne československý souboj o vystoupení na festivalu Sziget

Už 5. května proběhne v klubu Fléda netradiční hudební klání. O účast na největším středoevropském festivalu Sziget tu bude bojovat slovenská psycho-thrillerová kapela Fúzy Múzy a český ambiciózní downtempo projekt Piano. 

Kromě koncertního souboje rozproudí večer brněnská nujazzová formace Lesní zvěř, která přijala pro tuto příležitost roli hostujícího interpreta. O vítězi a dalším jménu v line-upu Szigetu rozhodnou v tříkolovém hlasování přímo návštěvníci koncertů.

Brno bude druhou zastávkou z celkových tří kol soutěžních koncertů. Příležitost zahrát si na Szigetu získá ta kapela, která obdrží po koncertech v Bratislavě, Brně a Praze nejvíce diváckých hlasů. „Maďarský Sziget patří mezi nejrespektovanější a nejnavštěvovanější festivaly v Evropě. Každoročně přiláká více než 400 tisíc fanoušků z 80 zemí světa. Vystoupení na Szigetu tak může být pro české a slovenské kapely ideálním odrazovým můstkem pro nastartování hudební dráhy, a zároveň jedinečná příležitost zahrát si na akci, kde vystupují světové hvězdy jako Rihanna, Muse, Sia, Manu Chao či David Guetta,“ vysvětluje Veronika Duchoňová z klubu Fléda.

Kromě hudební rivality večer ošperkuje i vystoupení funk nujazzová formace Lesní zvěř. Kapela, která v minulosti předskakovala hvězdám jako E. Truffaz či Jazzanova a roztančila davy na mnoha festivalech, se v poslední době stáhla do ústraní. Jejich brněnské vystoupení tak bude očekávaným comebackem. „Po koncertech proběhne také vyhlášení soutěže o sedmidenní permanentku na Sziget. Festivalový pass v hodnotě 249 Euro může vyhrát každý návštěvník, který podpoří svého favorita vhozením lístku do slosovacího osudí,“ dodává Duchoňová.

Vstupenky na koncert jsou k dispozici v předprodejích:

  • Hostel Eleven, Dominikánská 11, Brno
  • Indies, Poštovská 2, Brno
  • SMSTICKET.cz
Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře