Reklama
reklama

Na Flédě proběhne československý souboj o vystoupení na festivalu Sziget

Už 5. května proběhne v klubu Fléda netradiční hudební klání. O účast na největším středoevropském festivalu Sziget tu bude bojovat slovenská psycho-thrillerová kapela Fúzy Múzy a český ambiciózní downtempo projekt Piano. 

Kromě koncertního souboje rozproudí večer brněnská nujazzová formace Lesní zvěř, která přijala pro tuto příležitost roli hostujícího interpreta. O vítězi a dalším jménu v line-upu Szigetu rozhodnou v tříkolovém hlasování přímo návštěvníci koncertů.

Brno bude druhou zastávkou z celkových tří kol soutěžních koncertů. Příležitost zahrát si na Szigetu získá ta kapela, která obdrží po koncertech v Bratislavě, Brně a Praze nejvíce diváckých hlasů. „Maďarský Sziget patří mezi nejrespektovanější a nejnavštěvovanější festivaly v Evropě. Každoročně přiláká více než 400 tisíc fanoušků z 80 zemí světa. Vystoupení na Szigetu tak může být pro české a slovenské kapely ideálním odrazovým můstkem pro nastartování hudební dráhy, a zároveň jedinečná příležitost zahrát si na akci, kde vystupují světové hvězdy jako Rihanna, Muse, Sia, Manu Chao či David Guetta,“ vysvětluje Veronika Duchoňová z klubu Fléda.

Kromě hudební rivality večer ošperkuje i vystoupení funk nujazzová formace Lesní zvěř. Kapela, která v minulosti předskakovala hvězdám jako E. Truffaz či Jazzanova a roztančila davy na mnoha festivalech, se v poslední době stáhla do ústraní. Jejich brněnské vystoupení tak bude očekávaným comebackem. „Po koncertech proběhne také vyhlášení soutěže o sedmidenní permanentku na Sziget. Festivalový pass v hodnotě 249 Euro může vyhrát každý návštěvník, který podpoří svého favorita vhozením lístku do slosovacího osudí,“ dodává Duchoňová.

Vstupenky na koncert jsou k dispozici v předprodejích:

  • Hostel Eleven, Dominikánská 11, Brno
  • Indies, Poštovská 2, Brno
  • SMSTICKET.cz
Autor: 
redakce
Aktuálně
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
V centru Brna vzniká z iniciativy městské části Brno-střed zcela nový galerijní bod ve veřejném prostoru. Na Šilingrově náměstí, v místě souběhu ulic Dominikánské a Starobrněnské, dojde k vytvoření...
15.08.2017 - 07:40
Tísňovou linku brněnské městské policie využil včera po druhé hodině ráno svědek, který podle svých slov sledoval na parkovišti v Bohunické ulici zloděje.
14.08.2017 - 07:51
Dětské hřiště a pískoviště na náměstí 28. října dostalo novou ochranou plachtu.
12.08.2017 - 08:12
Komentáře