Reklama
reklama

Mozartův efekt: Brněnská filharmonie bude hrát pro nastávající rodiče

Filharmonie Brno poprvé odehraje mimořádný koncert pro nastávající matky a jejich blízké. Myšlenka vzešla z výzkumů o příznivém vlivu vhodné hudby na vývoj lidského plodu. Schopnost člověka pamatovat si pozitivní emoční zážitky již od prenatálního stavu vědci nazývají Mozartův efekt, což je také titul připravovaného koncertu. Uskuteční se 25. ledna v Besedním domě.

Filharmonie Brno připravila skutečně originální program – speciální koncert pro těhotné dámy, jejich partnery a očekávaná miminka. Mimořádný koncert filharmoniků vychází z výsledků výzkumu o příznivém vlivu vhodné hudby na vývoj lidského plodu v mateřském těle. Jako Mozartův efekt se označuje schopnost člověka pamatovat si pozitivní emoční zážitky již od prenatálního stavu, takže koncert neoslovuje jen nastávající rodiče, ale i jejich děti.

Program koncertu je sestaven právě s ohledem na specifickou cílovou skupinu z té „nejklasičtější klasiky“. Hrát se bude například jedna z nejznámějších skladeb klasické hudby na světě – Malá noční hudba Wolfganga Amadea Mozarta – nebo Vodní hudba Georga Friedricha Händela. Kromě zmíněných skladatelských géniů se mohou příchozí těšit také na Divertimento D dur „otce symfonie“ Josepha Haydna. Jako sólisté vystoupí Petr Pomkla (flétna) a Ivana Dohnalová (harfa). Celý pořad slovem doprovodí Marina Stejskalová, naše přední muzikoterapeutka, takže poslech krásné hudby období baroka a klasicismu doprovodí také „návod“, kdy, jak a jakou hudbu poslouchat.

"Koncert Mozartův efekt je součástí naší snahy zpřístupňovat krásu klasické hudby novým posluchačským skupinám. Věříme, že pro nastávající maminky a jejich očekávané děti bude koncert jedinečným a nezapomenutelným zážitkem. Ke koncertu se vztahuje také příjemná výše vstupného, která je jednotná a je 200 Kč, což má umožnit navštívit tento koncert širší skupině lidí. Pro ty, kteří během koncertu budou potřebovat své odrostlejší děti pohlídat, jsme připravili hlídání formou hudební dílny, což jistě mnozí také ocení. Sami jsme zvědaví, jak nastávající rodiče tento koncert přijmou, a těšíme se, že uděláme krásnou sobotu nejen jim, ale i jejich dětem," uvedla ředitelka filharmonie Marie Kučerová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře