Reklama
reklama

Moravané se mohou těšit na metalové festivaly

Novými akcemi obohatí v srpnu festivalovou nabídku hudební festivaly zaměřené převážně na electroswing a metal. Zájemci mohou za kvalitní hudbou zamířit na Hodonínsko, Břeclavsko i do Brna.

První dva srpnové dny proběhne v hodonínském Tasově tradiční nadžánrový festival Beseda u bigbítu. Ten bude na dvou scénách, na nichž se představí kapely a muzikanti čeští, slovenští, angličtí, maďarští nebo arménští. Chybět nebude horňácká Musica Folklorica nebo britská kytarová skupina Tall Ships.

Od 22. do 23. srpna se mohou fanoušci těšit na šestnáctý ročník Eurotrialogu – Festivalu nepopulární hudby v Mikulově. „Naše motto je žádná popmusic, žádný mainstream. Jen hudba, za kterou stojí za to přijet,“ uvedl dramaturg Romek Hanzlík. Letošní ročník je věnován nedávno zemřelým hudebníkům Lou Reedovi a Filipu Topolovi.

Dalším festivalem na jihu Moravy je přehlídka Made of Metal v areálu bývalého vojenského cvičiště mezi Hodonínem a Rohatcem. Pořadatelé si v minulých letech vyzkoušeli menší akce, letos sezvali metalovou špičku z celé Evropy a očekávají tisíce fanoušků. Chybět nebude švédský Therion nebo finští folkmetaloví Ensiferu.

Brněnští se mohou na konci září těšit na Electroswing Festival a Henry Lee Fest.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře