Reklama
reklama

Moravané se mohou těšit na metalové festivaly

Novými akcemi obohatí v srpnu festivalovou nabídku hudební festivaly zaměřené převážně na electroswing a metal. Zájemci mohou za kvalitní hudbou zamířit na Hodonínsko, Břeclavsko i do Brna.

První dva srpnové dny proběhne v hodonínském Tasově tradiční nadžánrový festival Beseda u bigbítu. Ten bude na dvou scénách, na nichž se představí kapely a muzikanti čeští, slovenští, angličtí, maďarští nebo arménští. Chybět nebude horňácká Musica Folklorica nebo britská kytarová skupina Tall Ships.

Od 22. do 23. srpna se mohou fanoušci těšit na šestnáctý ročník Eurotrialogu – Festivalu nepopulární hudby v Mikulově. „Naše motto je žádná popmusic, žádný mainstream. Jen hudba, za kterou stojí za to přijet,“ uvedl dramaturg Romek Hanzlík. Letošní ročník je věnován nedávno zemřelým hudebníkům Lou Reedovi a Filipu Topolovi.

Dalším festivalem na jihu Moravy je přehlídka Made of Metal v areálu bývalého vojenského cvičiště mezi Hodonínem a Rohatcem. Pořadatelé si v minulých letech vyzkoušeli menší akce, letos sezvali metalovou špičku z celé Evropy a očekávají tisíce fanoušků. Chybět nebude švédský Therion nebo finští folkmetaloví Ensiferu.

Brněnští se mohou na konci září těšit na Electroswing Festival a Henry Lee Fest.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
V centru Brna vzniká z iniciativy městské části Brno-střed zcela nový galerijní bod ve veřejném prostoru. Na Šilingrově náměstí, v místě souběhu ulic Dominikánské a Starobrněnské, dojde k vytvoření...
15.08.2017 - 07:40
Tísňovou linku brněnské městské policie využil včera po druhé hodině ráno svědek, který podle svých slov sledoval na parkovišti v Bohunické ulici zloděje.
14.08.2017 - 07:51
Dětské hřiště a pískoviště na náměstí 28. října dostalo novou ochranou plachtu.
12.08.2017 - 08:12
Komentáře