Reklama
reklama

Mig 21 vyrazili na turné s novým zpěvníkem. V Brně zazpívají hned dvakrát

Po nezapomenutelném vítání léta, kdy kapela MIG 21 roztančila a rozezpívala špilberské hradní zdi, se pětice v čele s Jiřím Macháčkem vrací do klubů v rámci nové tour s názvem Podzim 16. Pro Brno kapela připravila hned dva koncerty a to na 2. a 3. listopadu. Koncertní šňůru muzikanti podpoří novinkou v podobě zpěvníku jednadvaceti nejoblíbenějších skladeb Mig 21.

Vystoupení MIG 21 pravidelně doprovází sborový zpěv obecenstva. Jejich písně jako Snadné je žít, Máma se vrací nebo Kalhotky si sundej už téměř zlidověly a staly se nedílnou součástí hudební výchovy ve školách i posezení u táboráku. Aby to učitelé, trampové a zpívající fanoušci měli při zpěvu jednodušší, vydala kapela Zpěvník Mig 21. „Aplikace bude obsahovat nejen texty s akordy či notový záznam klavírního aranžmá, ale také tzv. audionáčmuchy, poslechové návody jak písně zpívat a doprovázet se na kytaru či klavír. Vhodné pro trempy i barové klavíristy,“ dodává Tomáš Polák, kytarista a skladatel. Zpěvník je k dispozici v tištěné podobě i ve formě webové aplikace. Pomocí QR kódu jej lze stáhnout do mobilního telefonu přímo, například z plakátů v ulicích a v tramvajích.

Mig 21 chce i přes velkou fanouškovskou základnu zůstat kapelou orientovanou na klubovou scénu. „Letos se vyhneme sportovním halám a naši výpravnou show si společně užijeme na místech, kam se chodí za muzikou a zábavou,“ vzkazují svým fanouškům členové Mig 21. Kapela zahraje 18 klubových koncertů ve 14 městech, z toho 2 v Brně. „Červnové vítání léta na Špilberku nám potvrdilo, že díky nadžánrovosti, svérázné poetice textů, euforii a tanečnímu potenciálu oslovuje Mig 21 snad všechny generace. Nechceme, aby byl někdo zklamaný, proto jako loni pořádáme koncerty dva, dodává Ondřej Bača, dramaturg klubu Fléda. Na dvojkoncertě v Brně vystoupí Mig 21 v kompletní sestavě v čele s frontmanem Jiřím Macháčkem, Tomášem Polákem, Pavlem Hrdličkou, Adamem Stivínem a Honzou Hladíkem. Basák se při koncertě bude soustředit hlavně na strunu gé, bubeník slibuje, že mu bude fungovat zbržďovací guma na šlapáku, hlavní zvukař to bude pouštět hodně nahlas a svačinářka bude máslo na chleby mazat opravdu hustě.

Skupina Mig 21 vznikla v roce 1998 a pozornost na sebe upoutala již první deskou Snadné je žít (2001). V rychlém sledu následovala alba Udělalo se nám jasno (2002), Pop, pop, pop (2004) a o deset let později album nazvané Album (2014). Hudební rukopis skupiny je od počátku nezaměnitelný. Textům Jiřího Macháčka, který má nezpochybnitelný komický talent vévodí humor, nadhled a jazykové hříčky. Za výslednou zvukovou podobou písní s širokým žánrovým a instrumentálním rozptylem, stojí Tomáš Polák. Koncerty Mig 21 doprovází promyšlená scénografie od efektního úvodu až po euforický konec. Kapela je úzce svázaná s filmem. Jiří Macháček je ikonický herec své generace (Samotáři, Jedna ruka netleská, Horem pádem, Vratné lahve, Muži v naději, Pohádkář, Wilsonov) a písničky Mig 21 se objevily třeba ve filmu Tomáše Vorla Skřítek. Jirka Macháček společně s Tomášem Polákem napsali úvodní píseň k filmu Muži v naději a Pavel Hrdlička, který hraje na trubku a na klávesy, je oceňovaným filmovým střihačem (Český lev za snímky Protektor a Hořící keř). Mediálním partnerem koncertu je Radio Kiss.

Mig 21 / 2. & 3. listopadu 2016, 20:00 / klub Fléda, Brno

 

Ceny vstupenek: předprodej 300 Kč + poplatky sítě/ na místě 360 Kč

Předprodej: MIG 21, 2. listopadu

Café Eleven, Dominikánská 11, Brno (denně 8-22)
Indies, Poštovská 2, Brno
SMSTICKET.cz
GOOUT.cz

Ticketportal.cz

Předprodej: MIG 21, 3. listopadu

Café Eleven, Dominikánská 11, Brno (denně 8-22)
Indies, Poštovská 2, Brno
SMSTICKET.cz
GOOUT.cz
Ticketportal.cz

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře