Reklama
reklama

Městské divadlo Brno pořádá další ročník benefičního koncertu, vystoupí Dasha nebo Dušan Vitázek

Už několik let patří Hudební scéna Městského divadla Brno na jeden večer charitativnímu koncertu. Na podporu dětí z Nadačního fondu dětské onkologie Krtek proběhne již osmý ročník, a to v neděli 4. května v sedm večer. Zazpívá například Dasha, Svetlana Janotová, Aleš Slanina nebo Dušan Vitázek.

Doprovázet je bude Ars Brunensis Chorus a orchestr divadla pod vedením Dana Kalouska. Dále také zazpívá Viktória Matušovová nebo Jana Musilová a zazní známé písně z muzikálů brněnského Městského divadla. Diváci se tak mohou těšit na písně z Jesus Christ Superstar, Bídníků, Flashdance nebo muzikálu Mozart! Chybět nebudou ani nové skladby.

Vstupné stojí 390 korun a celá částka je věnována na zajištění projektu domácí péče. Cílem je vytvořit a vybavit tým, jehož členové v kteroukoli denní i noční hodinu na výzvu rodičů navštíví nemocné dítě a pomůžou mu. Jedná se především o psychosociální podporu, tišení bolesti a zapůjčení léčebných pomůcek a podpůrných přístrojů.

Ročně se tato péče týká přibližně dvaceti dětí v terminálním stádiu onemocnění a tým vyjíždí k rodinám v dosahu až sto padesáti kilometrů od kliniky. Vstupenky jsou již nyní k dostání na pokladně divadla.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře