Reklama
reklama

Městské divadlo Brno pořádá další ročník benefičního koncertu, vystoupí Dasha nebo Dušan Vitázek

Už několik let patří Hudební scéna Městského divadla Brno na jeden večer charitativnímu koncertu. Na podporu dětí z Nadačního fondu dětské onkologie Krtek proběhne již osmý ročník, a to v neděli 4. května v sedm večer. Zazpívá například Dasha, Svetlana Janotová, Aleš Slanina nebo Dušan Vitázek.

Doprovázet je bude Ars Brunensis Chorus a orchestr divadla pod vedením Dana Kalouska. Dále také zazpívá Viktória Matušovová nebo Jana Musilová a zazní známé písně z muzikálů brněnského Městského divadla. Diváci se tak mohou těšit na písně z Jesus Christ Superstar, Bídníků, Flashdance nebo muzikálu Mozart! Chybět nebudou ani nové skladby.

Vstupné stojí 390 korun a celá částka je věnována na zajištění projektu domácí péče. Cílem je vytvořit a vybavit tým, jehož členové v kteroukoli denní i noční hodinu na výzvu rodičů navštíví nemocné dítě a pomůžou mu. Jedná se především o psychosociální podporu, tišení bolesti a zapůjčení léčebných pomůcek a podpůrných přístrojů.

Ročně se tato péče týká přibližně dvaceti dětí v terminálním stádiu onemocnění a tým vyjíždí k rodinám v dosahu až sto padesáti kilometrů od kliniky. Vstupenky jsou již nyní k dostání na pokladně divadla.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře