Reklama
reklama

Městské divadlo Brno pořádá další ročník benefičního koncertu, vystoupí Dasha nebo Dušan Vitázek

Už několik let patří Hudební scéna Městského divadla Brno na jeden večer charitativnímu koncertu. Na podporu dětí z Nadačního fondu dětské onkologie Krtek proběhne již osmý ročník, a to v neděli 4. května v sedm večer. Zazpívá například Dasha, Svetlana Janotová, Aleš Slanina nebo Dušan Vitázek.

Doprovázet je bude Ars Brunensis Chorus a orchestr divadla pod vedením Dana Kalouska. Dále také zazpívá Viktória Matušovová nebo Jana Musilová a zazní známé písně z muzikálů brněnského Městského divadla. Diváci se tak mohou těšit na písně z Jesus Christ Superstar, Bídníků, Flashdance nebo muzikálu Mozart! Chybět nebudou ani nové skladby.

Vstupné stojí 390 korun a celá částka je věnována na zajištění projektu domácí péče. Cílem je vytvořit a vybavit tým, jehož členové v kteroukoli denní i noční hodinu na výzvu rodičů navštíví nemocné dítě a pomůžou mu. Jedná se především o psychosociální podporu, tišení bolesti a zapůjčení léčebných pomůcek a podpůrných přístrojů.

Ročně se tato péče týká přibližně dvaceti dětí v terminálním stádiu onemocnění a tým vyjíždí k rodinám v dosahu až sto padesáti kilometrů od kliniky. Vstupenky jsou již nyní k dostání na pokladně divadla.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře