Reklama
reklama

Marta Kubišová zazpívá v lednu v brněnském Jánačkově divadle

Vydala řadu desek, získala Zlatého slavíka a před rokem oslavila s brněnským publikem životní jubileum. Nyní přijíždí Marta Kubišová opět do moravské metropole a ve čtvrtek 23. ledna se představí fanouškům na pódiu Janáčkova divadla v dvouhodinovém vystoupení.

V doprovodu skupiny Petra Maláska zazní známé písně Depeše – Nechte zvony znít, Hey Jude, Óda na ticho, Vyznání nebo Magdalena. Galakoncert zahájí v sedm hodin večer a vstupné lze zakoupit od pěti set korun. Kubišová na sebe upozornila v roce 1961 v soutěži „Hledáme nové talenty“, kde se probojovala až do finále.

Dále pracovala v divadle Rokoko, kde se seznámila s Václavem Neckářem a Helenou Vondráčkovou. V roce 1967 vyhrála poprvé Zlatého slavíka a její píseň Modlitba pro Martu se stala při okupaci vojsk Varšavské smlouvy symbolem národního odporu. Také byla součástí populárního tria Golden Kids (Vondráčková, Neckář, Kubišová) a vydala album Vítej, lásko, Vyznání a DVD Příběh.

V současné době působí jednasedmdesátiletá Kubišová, která byla oceněna Thálií, v pražském Divadle Ungel. Zpěvačka se angažuje v řadě charitativních projektů, za které taktéž získala mnoho cen.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře