Reklama
reklama

Marta Kubišová zazpívá v lednu v brněnském Jánačkově divadle

Vydala řadu desek, získala Zlatého slavíka a před rokem oslavila s brněnským publikem životní jubileum. Nyní přijíždí Marta Kubišová opět do moravské metropole a ve čtvrtek 23. ledna se představí fanouškům na pódiu Janáčkova divadla v dvouhodinovém vystoupení.

V doprovodu skupiny Petra Maláska zazní známé písně Depeše – Nechte zvony znít, Hey Jude, Óda na ticho, Vyznání nebo Magdalena. Galakoncert zahájí v sedm hodin večer a vstupné lze zakoupit od pěti set korun. Kubišová na sebe upozornila v roce 1961 v soutěži „Hledáme nové talenty“, kde se probojovala až do finále.

Dále pracovala v divadle Rokoko, kde se seznámila s Václavem Neckářem a Helenou Vondráčkovou. V roce 1967 vyhrála poprvé Zlatého slavíka a její píseň Modlitba pro Martu se stala při okupaci vojsk Varšavské smlouvy symbolem národního odporu. Také byla součástí populárního tria Golden Kids (Vondráčková, Neckář, Kubišová) a vydala album Vítej, lásko, Vyznání a DVD Příběh.

V současné době působí jednasedmdesátiletá Kubišová, která byla oceněna Thálií, v pražském Divadle Ungel. Zpěvačka se angažuje v řadě charitativních projektů, za které taktéž získala mnoho cen.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře