Reklama
reklama

Majáles bude letos větší, chybět nebude Tomáš Klus nebo Chinaski

Minulý týden odhalil moderátor Jan Kraus ve speciálním videu další hvězdné účinkující na Brněnském Majálesu. Ten se letos rozšíří o další prostory, nově otevřou organizátoři pro hudební fanoušky velký pavilon P.

I když se loni Majáles konal neplánovaně na brněnském výstavišti, pořadatelé si jej pochvalují. „Výstaviště je pro jednodenní akci naší velikosti ideálním prostorem, má jak velké venkovní, tak kryté plochy,” uvedl mluvčí Brněnského Majálesu Štěpán Neubauer.

I přesto se letos ještě rozšíří. „Kvůli pohodlí návštěvníků přidáváme obří pavilon P a sousední plochy,” dodal Neubauer. Program Majálesu se odehraje na pěti venkovních a čtyřech krytých scénách v pavilonech. Pavilon Z bude opět sloužit jako odpočinková a servisní zóna.

Ve své speciální show odhalil Jan Kraus zbývající hlavní vystupující tohoto ročníku. Malí domorodci na dalekém ostrově postupně vyjmenovali všechny hvězdné hosty a nakonec jednoho sami vyhrabali z písku. Jsou jimi Horkýže Slíže, Divokej Bill, Chinaski, Tomáš Klus nebo Mandrage. Ty doplní MIG 21, Vypsaná Fixa, Wohnout, UDG nebo metaloví Dymytry.

Pořadatelé také kromě oznámených anglických The Feud potvrdili druhou zahraniční návštěvu, a to holandské Kensington. „Dvě pódia zůstanou vyhrazena pouze studentským kapelám, kterých se letos představí minimálně patnáct,“ upřesnil dramaturg Michal Šamánek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Komentáře