Reklama
reklama

Koncerty vážné hudby si užili Brňané zdarma ve čtvrtek v tramvaji

Celé čtvrteční odpoledne stála na Komenského náměstí zlatá tramvaj, z níž se linuly v deštivý den hřejivé tóny swingu i vážné hudby. Filharmonie Brno v rámci akce Filharmonie v šalině uvedla minikoncerty jedenácti hráčů, při kterých návštěvníci slyšeli housle, violoncello nebo violu.

Hudebníci chtěli po návratu z japonského turné zahrát i „domácím“, kteří klasickou hudbu příliš často neposlouchají. „Běžně upřednostňuji jiný styl hudby, ale dnes se mi koncert opravdu líbil, viděl jsem Nostalgii Quartet a bylo to vážně obdivuhodné,“ uvedl student Josef Navrátil.

Právě čtveřice složená z houslistů Jakuba Výborného, Bohumila Strnada, violisty Otakara Salajky a violoncellisty Radana Vacha byla největší hudební skupinou, která se do tramvaje vešla. Tři swingové skladby zahráli hudebníci během necelých patnácti minut a sklidili u návštěvníků velký potlesk.

Společným duetem oživily tichou tramvaj také houslistky Dana Suková a Lenka Zichová. Po čtvrteční vydařené akci mají pořadatelé v plánu tramvaj na odstavenou kolej brzy vrátit. „Chceme ji zopakovat i na jaře a rádi bychom také, aby jezdila po celém městě,“ popsala tisková mluvčí Filharmonie Brno Lenka Němcová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře