Reklama
reklama

Kapela Charlie Straight končí, poslední koncert odehraje na brněnské Flédě

Problémem byla domluva, která se čtyřem členům v poslední době příliš nedařila. A tak se rozhodli prozatím vzdát vysněných cílů. Před definitivním koncem ještě odehrají tři koncerty, s fanoušky se dnes dopoledne rozloučili klipem Crush On a Hooligan. Chuligánský klip byl natočen na Bazalech v Ostravě.

V roce 2006 se dali Albert Černý, Jan Cienciala, Michal Šupák a Pavel Pilch dohromady a od té doby jsou neustále spolu, což přináší určité potíže. „Za těch sedm let jsme spolu zažili neuvěřitelné věci, které nás formovaly. Lidi se ale mění, takže je přirozené, že se každý z nás posunul jinam a naše vize o tom, kam by měla kapela směřovat, se rozešly. Takže v poslední době bylo stále těžší se domluvit na zásadních věcech,“ uvedl baskytarista Cienciala.

Jakmile začali cítit, že už kapela „není to, co bývala“, rozhodli se, že vyměňovat členy nebo pokračovat v hraní jen kvůli penězům a kariéře by nemělo smysl. „Hudba Charlie Straight je vyjádřením osobností každého z nás, hrát pod stejným jménem v jiném složení by jednoduše nebylo férové,“ doplnil Šupák, který by se rád věnoval skládání filmové hudby nebo svým vlastním skladbám.

Frontman Albert Černý chce také dál sólově pokračovat. „Budu psát písničky, zpívat a žít hudbou naplno, s bubeníkem Pavlem Pilchem už pracujeme na něčem novém,“ upřesnil. „Možná bude celá tato situace pro veřejnost a naše fanoušky nepochopitelná, protože se nám zvlášť v poslední době začalo hodně dařit. Ale bylo by zbabělé nutit se do dalšího pokračování jen proto, že máme úspěch. To by už nebylo straight, ale spíš fake,“ dodal k aktuální situaci Cienciala.

Kapela se s fanoušky rozloučí 8. listopadu v Prachaticích, o den později v Lounech a poslední koncert odehraje v Brně na Flédě 26. listopadu. Zda nebudou plánované koncerty zrušeny, bylo také to hlavní, co fanoušky při zjištěné novince napadlo jako první. „Celkem smutné, když u tak zajímavé kapely po tak ušlapané cestě to končí. Předpokládám, že pravý důvod nám bude utajen? Pochopím to,“ napsal na sociální síti Michal Parshi.

„Ke každému koncertu plno nezapomenutelných zážitků, pokaždé jiných, pokaždé skvělých a už nikdy víc. Myslím, že příště v baru si pustím nahlas z jukeboxu všechny vaše písničky a budu sladce vzpomínat, byli jste skvělí,“ vzpomínala Adriana Vystrčilová. Charlie Straight nejsou jediná česká chlapecká kapela, která v současné době končí, další je Nightwork, který se rozloučí za měsíc v O2 Areně.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře