Reklama
reklama

Kapela Charlie Straight končí, poslední koncert odehraje na brněnské Flédě

Problémem byla domluva, která se čtyřem členům v poslední době příliš nedařila. A tak se rozhodli prozatím vzdát vysněných cílů. Před definitivním koncem ještě odehrají tři koncerty, s fanoušky se dnes dopoledne rozloučili klipem Crush On a Hooligan. Chuligánský klip byl natočen na Bazalech v Ostravě.

V roce 2006 se dali Albert Černý, Jan Cienciala, Michal Šupák a Pavel Pilch dohromady a od té doby jsou neustále spolu, což přináší určité potíže. „Za těch sedm let jsme spolu zažili neuvěřitelné věci, které nás formovaly. Lidi se ale mění, takže je přirozené, že se každý z nás posunul jinam a naše vize o tom, kam by měla kapela směřovat, se rozešly. Takže v poslední době bylo stále těžší se domluvit na zásadních věcech,“ uvedl baskytarista Cienciala.

Jakmile začali cítit, že už kapela „není to, co bývala“, rozhodli se, že vyměňovat členy nebo pokračovat v hraní jen kvůli penězům a kariéře by nemělo smysl. „Hudba Charlie Straight je vyjádřením osobností každého z nás, hrát pod stejným jménem v jiném složení by jednoduše nebylo férové,“ doplnil Šupák, který by se rád věnoval skládání filmové hudby nebo svým vlastním skladbám.

Frontman Albert Černý chce také dál sólově pokračovat. „Budu psát písničky, zpívat a žít hudbou naplno, s bubeníkem Pavlem Pilchem už pracujeme na něčem novém,“ upřesnil. „Možná bude celá tato situace pro veřejnost a naše fanoušky nepochopitelná, protože se nám zvlášť v poslední době začalo hodně dařit. Ale bylo by zbabělé nutit se do dalšího pokračování jen proto, že máme úspěch. To by už nebylo straight, ale spíš fake,“ dodal k aktuální situaci Cienciala.

Kapela se s fanoušky rozloučí 8. listopadu v Prachaticích, o den později v Lounech a poslední koncert odehraje v Brně na Flédě 26. listopadu. Zda nebudou plánované koncerty zrušeny, bylo také to hlavní, co fanoušky při zjištěné novince napadlo jako první. „Celkem smutné, když u tak zajímavé kapely po tak ušlapané cestě to končí. Předpokládám, že pravý důvod nám bude utajen? Pochopím to,“ napsal na sociální síti Michal Parshi.

„Ke každému koncertu plno nezapomenutelných zážitků, pokaždé jiných, pokaždé skvělých a už nikdy víc. Myslím, že příště v baru si pustím nahlas z jukeboxu všechny vaše písničky a budu sladce vzpomínat, byli jste skvělí,“ vzpomínala Adriana Vystrčilová. Charlie Straight nejsou jediná česká chlapecká kapela, která v současné době končí, další je Nightwork, který se rozloučí za měsíc v O2 Areně.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře