Reklama
reklama

Kam za hudbou na jižní Moravě? Kytarový orchestr, rockoví šílenci nebo Xindl X

Čtvrtek a pátek nabízí různé hudební zážitky. Kytarový orchestr Guitarreando z německého Stuttgartu zahraje na Nové radnici, rocková kapela Madmen osloví své fanoušky v netradičních prostorách kulečníkové herny a zpěvák Xindl X startuje své koncertní turné.

U příležitosti pětadvacátého výročí partnerství měst Brna a Stuttgartu proběhne ve čtvrtek 27. března od sedmi hodin večer na Nové radnici jedinečný koncert kytarového orchestru  Guitarreando. Ten se koná pod záštitou primátora Brna Romana Onderky. „Orchestr vznikl před deseti lety ze středoškolských studentů na Stuttgartské hudební škole. V současnosti patří tento sedmadvacetičlenný soubor ke špičkovým orchestrům svého druhu v Evropě,“ upřesnila mluvčí Turistického informačního centra města Brna Alexandra Voňková.

Program, který uvede v Brně, prezentoval nedávno i na svém turné po USA. Během své existence obdržel řadu ocenění a do moravské metropole přijede pod vedením venezuelského dirigenta Alfonse Montese. Vstupné na koncert činí padesát korun.

Sedm muzikantů brněnské kapely Madmen vystoupí 28. března o půl sedmé večer v kulečníkové herně Ponrepo. Tam se takový koncert odehraje úplně poprvé. Kapela se zaměřuje na rockové hity 70. let, vyniká perfektní instrumentací a skvělými autentickými vokály. Hudební jádro tvoří repertoár světoznámých skupin Deep Purple nebo Uriah Heep.

Beatová skupina vznikla v roce 1967 v bosonožské Orlovně. O osm let později se sice kapela rozešla, ale o třicet let později od vzniku, to je v roce 1997 - ohlásila úspěšný comeback s původním repertoárem. „Prostory Ponrepa, jako bývalého kina, jsou pro koncerty ideální, působí útulně navzdory poměrně velkému prostoru. Bude nám velkou ctí uvítat zde takové bigbeatové nadšence, jako je právě skupina Madmen a jejich předkapelu - muzikanty Ivana Smýkala a Juliuse Vaverku,“ řekl majitel klubu Ponrepo Jaroslav Rác. Kapacita sálu je sto padesát osob a organizátoři věří, že jej milovníci rocku zaplní až po strop. Vstupné je sto korun.

Koncertní šňůru Xindla X pojmenovanou Čecháček s kytarou na turné zahájí zpěvák v kinosále v Moravském Krumlově už tento čtvrtek 27. března. Celkem jedenadvacet koncertů, z nichž bude patnáct u nás a šest na Slovensku předznamenává příchod dalšího alba Čecháček Made. To vyjde 18. dubna, jeho prvním singlem je dobře známá píseň Barbína, která má již přes šest set tisíc zhlédnutí na internetu.

„Pro aktuální jarní turné jsem se rozhodl zůstat na podiu sám s mojí kytarou, přesně tak, jak tomu bylo v mých úplných začátcích. Na podzim se pak chystám udělat tři větší koncerty s kapelou v Praze, Brně a Ostravě. Představím tak novou desku, ale i dřívější písně ze dvou různých úhlů pohledů – jako písničkář a i s kapelou za zády,“ řekl ke svému turné Xindl X.

Během své koncertní šňůry zamíří do Kladna, Hradce Králové, Plzně, Děčína, Frýdku Místku a celé turné zakončí 2. května v Jaroměři.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře