Reklama
reklama

Je libo zarzuelu nebo swing? Na Silvestra je možné všechno!

Chcete si notovat do rytmů španělských melodií nebo si zatančit swing? Národní divadlo Brno a klub Fléda zvou poslední den v roce na netradiční hudební zábavu. V divadle nebude chybět španělský dirigent, argentinská sopranistka nebo mexický tenorista.

Pod vedením Davida Hernarda Rica zahrají v Janáčkově divadle Ana Carolina Diz a Rafael Alvarez španělskou lidovou hudbu. Zazní poutavá hudební čísla, krásné árie a dueta z děl mistrů španělské zarzuely jako například od Robersta Chapí, Pabla Luna nebo Thomase Bretona.

Zarzuela je španělský hudebně dramatický žánr, který získal jméno po královském loveckém zámku Palacilo de la Zarzuela. Původně mytologická dramata s písněmi a tanci se postupně změnila v romantická díla podobná nám dobře známé operetě. Opera Zarzuela Gala zahájí v úterý 31. ledna od pěti hodin na jevišti Janáčkova divadla. Vstupné se pohybuje od tří set korun.

Swing Silvestr od osmi hodin večer nabízí brněnský klub Fléda. Dobové outfity, live band, swingové a electro-swingové selekce DJ nebo lechtivé burlesque, to vše v čele s jazz-swingovým bandem Pavlík a továrna na jam. Fléda láká i na stylový cocktail bar a další silvestrovská překvapení. Vstupenky lze koupit v předprodeji od sto padesáti korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře