Reklama
reklama

Je libo zarzuelu nebo swing? Na Silvestra je možné všechno!

Chcete si notovat do rytmů španělských melodií nebo si zatančit swing? Národní divadlo Brno a klub Fléda zvou poslední den v roce na netradiční hudební zábavu. V divadle nebude chybět španělský dirigent, argentinská sopranistka nebo mexický tenorista.

Pod vedením Davida Hernarda Rica zahrají v Janáčkově divadle Ana Carolina Diz a Rafael Alvarez španělskou lidovou hudbu. Zazní poutavá hudební čísla, krásné árie a dueta z děl mistrů španělské zarzuely jako například od Robersta Chapí, Pabla Luna nebo Thomase Bretona.

Zarzuela je španělský hudebně dramatický žánr, který získal jméno po královském loveckém zámku Palacilo de la Zarzuela. Původně mytologická dramata s písněmi a tanci se postupně změnila v romantická díla podobná nám dobře známé operetě. Opera Zarzuela Gala zahájí v úterý 31. ledna od pěti hodin na jevišti Janáčkova divadla. Vstupné se pohybuje od tří set korun.

Swing Silvestr od osmi hodin večer nabízí brněnský klub Fléda. Dobové outfity, live band, swingové a electro-swingové selekce DJ nebo lechtivé burlesque, to vše v čele s jazz-swingovým bandem Pavlík a továrna na jam. Fléda láká i na stylový cocktail bar a další silvestrovská překvapení. Vstupenky lze koupit v předprodeji od sto padesáti korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře