Reklama
reklama

Hvězdou taneční akce Citadela bude letos německý dýdžej Paul van Dyk

Spolupracoval s hvězdami, jako jsou Depeche Mode nebo Justin Timberlake. Jeho koncertní turné bývají pravidelně vyprodána a v květnu zamíří potěšit svoji hudbou brněnské fanoušky. DJ a producent Paul van Dyk bude 17. května headlinerem populární taneční akce Citadela v Bobycentru.

Dlouhá léta se drží na špičce světové elektronické taneční hudby, ve svém stylu posbíral desítky prestižních cen, nominaci na Grammy a do Brna přiveze berlínský rodák aktuální sedmé studiové album.

„Očekáváme, že kromě nejznámějších kousků předvede Paul Van Dyk v Bobycentru i ukázku ze svého sedmého alba, které vyjde v prvním čtvrtletí tohoto roku s názvem Politics Of Dancing 3. Na rozdíl od dvou předchozích Politics Of Dancing 1 a 2, kteří byli DJskými kompilacemi, půjde o čistě autorské album,“ uvedla Nina Fialová z Art-Ist Agency.

Paul van Dyk proslul i tím, že se kromě hudebních aktivit věnuje politice a sociální sféře. Podporuje dětské charitativní projekty v Indii nebo spolupracuje s německým červeným křížem. Dětství strávil v komunistické východní části Berlína v době, kdy ve východním Německu neexistovala téměř žádná klubová scéna.

Po pádu Berlínské zdi v roce 1989 se v Německu začala rozrůstat techno kultura, ale Paul v této energické hudbě něco postrádal a snažil se najít něco jiného, nového. To se mu nakonec podařilo. „Většina lidí považuje nás dýdžeje za pouhé automaty na míchání hudby, kteří se skutečnou živou muzikou nikdy nepřišli do styku a v životě nedrželi v ruce žádný hudební nástroj. Já se považuju v prvé řadě za muzikanta. Ovládám několik nástrojů a také živé hraní mě strašně baví,“ řekl během své poslední návštěvy Česka Paul van Dyk.

Letošní Citadelu umístili organizátoři z brněnského Výstaviště do interiéru Bobycentra, a to i přes nepříznivou pověst, která v poslední době budovu provází. Podle organizátorů má veletržní výstaviště sice skvělý pavilon P a G1, ale útulný „megaklub“ je pro DJ a producenta Dyka mnohem lepší. Dodávají, že to byla jedna z hostových hlavních podmínek.

Do moravské metropole dorazí Paul van Dyk obklopen svými počítači, gramofony a klávesami, jak jsou jeho fanoušci zvyklí. Kapacita prostor má čtyři a půl tisíce fanoušků a již nyní jsou v předprodeji sítě Ticketpro vstupenky od 590 korun pro základní kategorii, pro VIP za 990 až 2490 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře