Reklama
reklama

Hvězdou taneční akce Citadela bude letos německý dýdžej Paul van Dyk

Spolupracoval s hvězdami, jako jsou Depeche Mode nebo Justin Timberlake. Jeho koncertní turné bývají pravidelně vyprodána a v květnu zamíří potěšit svoji hudbou brněnské fanoušky. DJ a producent Paul van Dyk bude 17. května headlinerem populární taneční akce Citadela v Bobycentru.

Dlouhá léta se drží na špičce světové elektronické taneční hudby, ve svém stylu posbíral desítky prestižních cen, nominaci na Grammy a do Brna přiveze berlínský rodák aktuální sedmé studiové album.

„Očekáváme, že kromě nejznámějších kousků předvede Paul Van Dyk v Bobycentru i ukázku ze svého sedmého alba, které vyjde v prvním čtvrtletí tohoto roku s názvem Politics Of Dancing 3. Na rozdíl od dvou předchozích Politics Of Dancing 1 a 2, kteří byli DJskými kompilacemi, půjde o čistě autorské album,“ uvedla Nina Fialová z Art-Ist Agency.

Paul van Dyk proslul i tím, že se kromě hudebních aktivit věnuje politice a sociální sféře. Podporuje dětské charitativní projekty v Indii nebo spolupracuje s německým červeným křížem. Dětství strávil v komunistické východní části Berlína v době, kdy ve východním Německu neexistovala téměř žádná klubová scéna.

Po pádu Berlínské zdi v roce 1989 se v Německu začala rozrůstat techno kultura, ale Paul v této energické hudbě něco postrádal a snažil se najít něco jiného, nového. To se mu nakonec podařilo. „Většina lidí považuje nás dýdžeje za pouhé automaty na míchání hudby, kteří se skutečnou živou muzikou nikdy nepřišli do styku a v životě nedrželi v ruce žádný hudební nástroj. Já se považuju v prvé řadě za muzikanta. Ovládám několik nástrojů a také živé hraní mě strašně baví,“ řekl během své poslední návštěvy Česka Paul van Dyk.

Letošní Citadelu umístili organizátoři z brněnského Výstaviště do interiéru Bobycentra, a to i přes nepříznivou pověst, která v poslední době budovu provází. Podle organizátorů má veletržní výstaviště sice skvělý pavilon P a G1, ale útulný „megaklub“ je pro DJ a producenta Dyka mnohem lepší. Dodávají, že to byla jedna z hostových hlavních podmínek.

Do moravské metropole dorazí Paul van Dyk obklopen svými počítači, gramofony a klávesami, jak jsou jeho fanoušci zvyklí. Kapacita prostor má čtyři a půl tisíce fanoušků a již nyní jsou v předprodeji sítě Ticketpro vstupenky od 590 korun pro základní kategorii, pro VIP za 990 až 2490 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře