Reklama
reklama

Hlavní hvězdou kytarového festivalu bude loutnista Edin Karamazov

Světoznámý kytarista a loutnista z Bosny a Hercegoviny je oblíbený nejen po celé Evropě. Brnu se představí 13. srpna v rámci dvacátého třetího ročníku Mezinárodního kytarového festivalu.

Karamazov vystoupí v České republice poprvé, jeho fanoušci ví, že byl nejen nominován na cenu Grammy, ale spolupracuje i s popovou hvězdou Stingem. Také skvěle recituje a rád si zahraje i improvizované vystoupení na ulici. Na festivalu vystoupí přímo v polovině, kromě něj se na pódiu objeví řada dalších světových osobností.

Jako první to bude Kevin Gallagher, newyorský klasicistický kytarista a učitel začal na rocku, pokračoval jazzem a zakotvil u klasické kytary. Díky svému přirozenému talentu získal mnoho stipendií a ocenění. Koncert proběhne na Nové radnici 10. srpna, tam také následující dny vystoupí Enrique Munos ze Španělska, italská Andrea Vettoretti a kytaristka Tali Roth z USA.

Festival zakončí 15. srpna dvěma koncerty, a to jedním účastníků a kytarového orchestru festivalu pod vedením dirigenta Vladimíra Novotného a druhým španělské skupiny. Chybět nebude ani oblíbená Noc flamenca na Velkém nádvoří Špilberku. Letos v čele s Paco Serranem a interprety andaluského folkloru.

Vstupenky na jednotlivé koncerty stojí 160 korun, na hlavní hvězdu Karamazova v Besedním domě na Komenském náměstí pak 280 korun. Noc flamenca se pohybuje od 250 do 440 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře