Reklama
reklama

Hlavní hvězdou kytarového festivalu bude loutnista Edin Karamazov

Světoznámý kytarista a loutnista z Bosny a Hercegoviny je oblíbený nejen po celé Evropě. Brnu se představí 13. srpna v rámci dvacátého třetího ročníku Mezinárodního kytarového festivalu.

Karamazov vystoupí v České republice poprvé, jeho fanoušci ví, že byl nejen nominován na cenu Grammy, ale spolupracuje i s popovou hvězdou Stingem. Také skvěle recituje a rád si zahraje i improvizované vystoupení na ulici. Na festivalu vystoupí přímo v polovině, kromě něj se na pódiu objeví řada dalších světových osobností.

Jako první to bude Kevin Gallagher, newyorský klasicistický kytarista a učitel začal na rocku, pokračoval jazzem a zakotvil u klasické kytary. Díky svému přirozenému talentu získal mnoho stipendií a ocenění. Koncert proběhne na Nové radnici 10. srpna, tam také následující dny vystoupí Enrique Munos ze Španělska, italská Andrea Vettoretti a kytaristka Tali Roth z USA.

Festival zakončí 15. srpna dvěma koncerty, a to jedním účastníků a kytarového orchestru festivalu pod vedením dirigenta Vladimíra Novotného a druhým španělské skupiny. Chybět nebude ani oblíbená Noc flamenca na Velkém nádvoří Špilberku. Letos v čele s Paco Serranem a interprety andaluského folkloru.

Vstupenky na jednotlivé koncerty stojí 160 korun, na hlavní hvězdu Karamazova v Besedním domě na Komenském náměstí pak 280 korun. Noc flamenca se pohybuje od 250 do 440 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře