Reklama
reklama

Gipsy Fire zachvátí Špilberk. Pavel Šporcl zahraje s cikánskou cimbálovkou

Cikánský temperament a Šporclovo umění. V sobotu 22. srpna ve 20 hodin večer čeká velké nádvoří hradu Špilberk výjimečný koncert. Houslový virtuos Pavel Šporcl předvede spolu s kapelou Gipsy Way Ensemble svůj aktuální projekt s názvem Gipsy Fire. 

Už prvotní projekt Gipsy Way se zmíněnou cikánskou cimbálovkou z roku 2008 si získal širokou oblibu publika. Přes 20 000 prodaných desek, více než dvě stovky koncertů u nás i v zahraničí, dvě velká turné či dvakrát vyprodaná Lucerna – to je jen část úspěchů Gipsy Way, nejúspěšnějšího a nejžádanějšího projektu Pavla Šporcla s cikánskou cimbálovou kapelou Gipsy Way Ensemble. Loni na úspěch hudebníci navázali projektem novým – Gipsy Fire. Tentokrát je mnohem vášnivější a jak napovídá název, ohnivější. Začal jen dvěma koncerty v legendárním studiu Domovina, brzy vzniklo i album. A právě repertoár z této desky zazní na koncertě na Špilberku v sobotu večer.

Druhé vkročení do téže řeky? Ne tak docela. Řadou technicky extrémně náročných skladeb z cikánského repertoáru se prolínají chytlavé i melancholické filmové melodie z Velkého blondýna, Šumaře na střeše nebo téma, které Pavel Šporcl nahrál pro film Musíme si pomáhat. Zazní i nádherná Piazzollova modlitba Ave Maria, při níž se tají dech. Aktuální projekt víc sází na nevšední technickou vybavenost a osobitost primáše Pavla Šporcla. Ten se v programu představuje také jako autor hudby, složil i titulní skladbu Gipsy Fire.

Hudebníci

Pavel Šporcl – housle

Gipsy Way Ensemble: Nikola Sléz – housle, Zoltán Sándor – viola, kytara, Ján Rigó – kontrabas, Tomi Vontszemü – cimbál, Vojtěch Szabó – akordeon

 

Návštěvníci nemusejí nutně kvůli hudebnímu zážitku šlapat do kopce. Pro jejich pohodlí bude z Husovy ulice od hotelu International jezdit automobilová kyvadlová doprava. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře