Reklama
reklama

Gipsy Fire zachvátí Špilberk. Pavel Šporcl zahraje s cikánskou cimbálovkou

Cikánský temperament a Šporclovo umění. V sobotu 22. srpna ve 20 hodin večer čeká velké nádvoří hradu Špilberk výjimečný koncert. Houslový virtuos Pavel Šporcl předvede spolu s kapelou Gipsy Way Ensemble svůj aktuální projekt s názvem Gipsy Fire. 

Už prvotní projekt Gipsy Way se zmíněnou cikánskou cimbálovkou z roku 2008 si získal širokou oblibu publika. Přes 20 000 prodaných desek, více než dvě stovky koncertů u nás i v zahraničí, dvě velká turné či dvakrát vyprodaná Lucerna – to je jen část úspěchů Gipsy Way, nejúspěšnějšího a nejžádanějšího projektu Pavla Šporcla s cikánskou cimbálovou kapelou Gipsy Way Ensemble. Loni na úspěch hudebníci navázali projektem novým – Gipsy Fire. Tentokrát je mnohem vášnivější a jak napovídá název, ohnivější. Začal jen dvěma koncerty v legendárním studiu Domovina, brzy vzniklo i album. A právě repertoár z této desky zazní na koncertě na Špilberku v sobotu večer.

Druhé vkročení do téže řeky? Ne tak docela. Řadou technicky extrémně náročných skladeb z cikánského repertoáru se prolínají chytlavé i melancholické filmové melodie z Velkého blondýna, Šumaře na střeše nebo téma, které Pavel Šporcl nahrál pro film Musíme si pomáhat. Zazní i nádherná Piazzollova modlitba Ave Maria, při níž se tají dech. Aktuální projekt víc sází na nevšední technickou vybavenost a osobitost primáše Pavla Šporcla. Ten se v programu představuje také jako autor hudby, složil i titulní skladbu Gipsy Fire.

Hudebníci

Pavel Šporcl – housle

Gipsy Way Ensemble: Nikola Sléz – housle, Zoltán Sándor – viola, kytara, Ján Rigó – kontrabas, Tomi Vontszemü – cimbál, Vojtěch Szabó – akordeon

 

Návštěvníci nemusejí nutně kvůli hudebnímu zážitku šlapat do kopce. Pro jejich pohodlí bude z Husovy ulice od hotelu International jezdit automobilová kyvadlová doprava. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Komentáře