Reklama
reklama

Gipsy Fire zachvátí Špilberk. Pavel Šporcl zahraje s cikánskou cimbálovkou

Cikánský temperament a Šporclovo umění. V sobotu 22. srpna ve 20 hodin večer čeká velké nádvoří hradu Špilberk výjimečný koncert. Houslový virtuos Pavel Šporcl předvede spolu s kapelou Gipsy Way Ensemble svůj aktuální projekt s názvem Gipsy Fire. 

Už prvotní projekt Gipsy Way se zmíněnou cikánskou cimbálovkou z roku 2008 si získal širokou oblibu publika. Přes 20 000 prodaných desek, více než dvě stovky koncertů u nás i v zahraničí, dvě velká turné či dvakrát vyprodaná Lucerna – to je jen část úspěchů Gipsy Way, nejúspěšnějšího a nejžádanějšího projektu Pavla Šporcla s cikánskou cimbálovou kapelou Gipsy Way Ensemble. Loni na úspěch hudebníci navázali projektem novým – Gipsy Fire. Tentokrát je mnohem vášnivější a jak napovídá název, ohnivější. Začal jen dvěma koncerty v legendárním studiu Domovina, brzy vzniklo i album. A právě repertoár z této desky zazní na koncertě na Špilberku v sobotu večer.

Druhé vkročení do téže řeky? Ne tak docela. Řadou technicky extrémně náročných skladeb z cikánského repertoáru se prolínají chytlavé i melancholické filmové melodie z Velkého blondýna, Šumaře na střeše nebo téma, které Pavel Šporcl nahrál pro film Musíme si pomáhat. Zazní i nádherná Piazzollova modlitba Ave Maria, při níž se tají dech. Aktuální projekt víc sází na nevšední technickou vybavenost a osobitost primáše Pavla Šporcla. Ten se v programu představuje také jako autor hudby, složil i titulní skladbu Gipsy Fire.

Hudebníci

Pavel Šporcl – housle

Gipsy Way Ensemble: Nikola Sléz – housle, Zoltán Sándor – viola, kytara, Ján Rigó – kontrabas, Tomi Vontszemü – cimbál, Vojtěch Szabó – akordeon

 

Návštěvníci nemusejí nutně kvůli hudebnímu zážitku šlapat do kopce. Pro jejich pohodlí bude z Husovy ulice od hotelu International jezdit automobilová kyvadlová doprava. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
V centru Brna vzniká z iniciativy městské části Brno-střed zcela nový galerijní bod ve veřejném prostoru. Na Šilingrově náměstí, v místě souběhu ulic Dominikánské a Starobrněnské, dojde k vytvoření...
15.08.2017 - 07:40
Tísňovou linku brněnské městské policie využil včera po druhé hodině ráno svědek, který podle svých slov sledoval na parkovišti v Bohunické ulici zloděje.
14.08.2017 - 07:51
Dětské hřiště a pískoviště na náměstí 28. října dostalo novou ochranou plachtu.
12.08.2017 - 08:12
Komentáře