Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Brněnský Majáles nezastavil ani déšť, Klus a Malátný chodili mezi fanoušky

Tomáš Klus bez bot seskakuje z klouzavého pódia a dostává se mezi masy svých posluchačů. „Tady jsou kamínky, ale to nevadí,“ pozpěvuje a prodírá se s ochrankou a baterkou mezi studenty. O dvě hodiny později jej následuje frontman skupiny Chinaski Michal Malátný, ten však volí opačný postup, jde zezadu k pódiu. Studentský svátek nemohlo nic zastavit, ani déšť nebo fronty na jídlo.

Odpoledne začalo nepříjemně, na tisíce studentů pršelo, a tak se bránili pláštěnkami nebo deštníky. Mnohé to však neznepokojovalo ani trošku a se speciálními majálesovými kelímky se vydali pod největší festivalová pódia. Velkých bylo osm a studentská dvě, na všech se vystřídaly známé i neznámé hvězdy české a slovenské hudební scény.

Zpestřením bylo dlouhé pódium vedoucí až do davů posluchačů, které však bylo kvůli dešti mokré, a tak se odpolední Mandrage neodhodlali na něj často vkročit. „Až uvidíte duhu, tak přijel Tomáš Klus,“ narážel na sluníčkovou zpěvákovu povahu frontman Vít Starý. Na závěr hodili fanouškům náramky s logem skupiny.

Kromě Mandrage vystoupili na Majálesu například Rybičky 48 se známým hitem Zamilovaný/Nešťastná, Xindl X, Divokej Bill, Inekafe nebo Mig 21. Koncerty doprovázely zajímavé efekty jako vypouštění konfetů nebo drobné ohňostroje, ty doplnily také písně Tomáše Kluse. „Co to děláte? Vy mě rozpláčete,“ dojímal se nad věrným publikem zpěvák. „Jste nejlepší lidi na světě,“ zakončil své nadšení.

Pozadu nezůstal ani moderátor Jakub Kohák. „Tomáš měl pravdu, podle mě jste taky nejlepší lidi na světě. Ještě teda moje maminka, tatínek a syn,“ pronesl s úsměvem Kohák. Klus v polovině vystoupení seskočil mezi fanoušky a zpíval: „Pojďte si osahat Kluse.“ Podobný způsob kontaktu s přítomnými studenty zvolil i zpěvák Michal Malátný.

Ten se ve tmě plížil pouze s osvětlením nad hlavou a mikrofonem v ruce z úplného konce publika až k pódiu. U toho zpíval jednu ze svých písní a hrál na kytaru. „Dneska tady budu zpívat sám, kluci jsou nemocní, zvládnete to jenom se mnou?“ Na to se ozval bujarý souhlasný ohlas, při němž se osvítilo pódium, na kterém se objevili všichni členové kapely. Na závěr koncertu prohlásil Malátný, že jsou „Brňáci lepší než Pražáci“ a sklidil u přítomných viditelný úspěch.

Novinka bezkontaktních čipů značně usnadnila vstup i rychlost placení a umožnila účastnit se soutěží nebo sběru fotek. Hodinové fronty byly ale u výdeje jídla. „Pomocí čipu jsem zaplatil během pár vteřin, na jídlo jsem však čekal přes padesát minut. Tohle organizátoři trochu podcenili,“ postěžoval si jedenadvacetiletý student Mendelovy univerzity Josef.

V závěru večera se počasí umoudřilo a na Majáles stage se objevili ti nejvyšší zástupci brněnských univerzit u vyhlášení Krále Majálesu. Tím se stal Ondra Konvič z VUT. Festival byl doplněn studentskými stánky plnými soutěží i experimentů. Stánek Vysokého učení technického nabízel například možnost pokusného zapálení rukou.

Kdo nevyčerpal všechny peníze, které si na čip nabil a není na majálesových webových stránkách zaregistrovaný, má ještě možnost to napravit. Když se do pěti dnů od ukončení festivalu na stránce www.brno.majales.cz zájemci zaregistrují, budou jim peníze následně zaslány na účet.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře