Reklama
reklama

Fléda pořádá konferenci o hudebním byznysu. Club Camp Brno propojí profesionály, mladé muzikanty a studenty

Jak získat pro české kluby nejlepší světové kapely, kolik práce stojí za propagací zahraničních festivalů a kterých chyb se nejčastěji dopouštějí tuzemští organizátoři hudebních akcí. To vše a mnohem víc se dozví návštěvníci prvního ročníku konference Club Camp Brno. 

Neformální setkání pořádané klubem Fléda chce 26. listopadu propojit studenty kulturních oborů, začínající muzikanty a profesionály z hudební branže. Na jednodenní akci vystoupí s přednáškami věnovanými PR, bookingu a produkci zástupce z maďarského festivalu Sziget, z pražské agentury D Smack U Promotion a z brněnské Flédy. Závěr Club Camp Brno navíc ozdobí koncerty kapel Red Amp /DE/, Himalayan Dalai Lama a Makak.

,,Fléda spolupracuje s těmi nejzajímavějšími lidmi ze showbyznysu, jež mají dlouholeté zkušenosti se zahraničními kapelami i festivaly. Právě zkušenosti s bookingem a nepsaná pravidla organizování velkých akcí jsou ale pro mladé promotéry a kapely téměř nedostupné. Chceme začínající muzikanty a studenty na jeden den propojit s hudebními profesionály a dát tak mladým lidem příležitost nastartovat jejich kariéru,“ vysvětluje Lukáš Stara z klubu Fléda. Cílem přednášek je hlavně odprezentovat rozdíl mezi českých a zahraničním způsobem organizace a propagace hudebních akcí. Kromě toho nabídne Club Camp Brno neformální atmosféru a jedinečnou příležitost pro diskuzi o trendech a úskalích v hudební branži.

Se svými příspěvky na konferenci vystoupí například David Urban z pražské agentury D Smack U, která do českých klubů v minulosti přivedla hvězdy světového formátu, jako jsou Editors, Hurts, Lamb či Pixies. O public relations, propagaci kapel i festivalu Sziget bude hovořit Přemysl Štěpánek z brněnského vydavatelství Indies. Poslední přednášku o produkci koncertů v klubu povedou dramaturgové a produkční klubu Fléda Ondřej Bača a Ivo Šmíd. „Na konferenci se probere vše od objednávání kapel, propagace, produkce až po samotnou organizaci v den D. Ani jedna z těchto částí se totiž nesmí podcenit. Podařenou akci charakterizují nejen nadšení fanoušci, ale i spokojená kapela a vyvážený rozpočet,” říká Lukáš Stara.

Club Camp Brno je určen zejména pro studenty hudebních a kulturních oborů a mladým muzikantům. Na konferenci naváže ve stejný den i koncertní večer, který nabídne stejně jako přednášky srovnání české a zahraniční hudební scény. Hlavní hvězdou bude ve čtvrtek 26. Iistopadu 2015 berlínská nezávislá kapela Red Amp, která je známá pro svěží kombinaci progressive indie dance rock stylu. Po boku německé vycházející hvězdy pak stanou i dvě české kapely, jež mají taky skvěle nakročeno – elektroničtí Himalayan Dalai Lama a projekt Makak. Vstup na konferenci Club Camp Brno je po registraci zdarma, zapsaní účastníci získají i volný vstup na večerní koncerty.

Club Camp Brno, Fléda, 26. listopadu, 10:00 – 15:00 přednášky, 20:00 koncerty 

Registrace na akci probíhá ZDE http://bit.ly/CLUBcamp
Facebook událost

10:00 David Urban /D Smack U Promotion/ - Jak dostat zahraniční kapely do českých klubů

11:00 Přemysl Štěpánek /Indies, Sziget/- Být vidět, to je oč tu běží

13:00 Ondřej Bača + Ivo Šmíd /Fléda/ - Úskalí klubové produkce

20:00 Koncerty kapel Red Amp /De, Himalayan Dalai Lama a Makak

Ukázky

Red Amp /DE/ https://youtu.be/AxAymW-ybyg

Himalayan Dalai Lama https://youtu.be/BV6p_TVo27M

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře