Reklama
reklama

Čeští zpěváci míří do Brna s vánočními koncerty, poprvé je doplní i ruští Alexandrovci

Známé hity okořeněné koledami a speciálními hosty jsou typickým programem pro vánoční koncerty oblíbených zpěváků. V Brně je jich naplánováno hned několik, na konci listopadu a během prosince zahraje Petr Bende, Hana Zagorová nebo Javory. Poprvé takový koncert uspořádají i Alexandrovci s Evou Urbanovou a Petrem Kolářem.

Již tradičně vystoupí v Bobycentru se svým dlouholetým kolegou a speciálním hostem Petrem Rezkem Hana Zagorová na vánočním galakoncertu. Zazní známé duety Duhová víla, Ta pusa je tvá nebo Vánoční tajemství, které bude doprovázet skupina Boom! Band. Koncert se uskuteční 28. listopadu a vstupenky jsou k dostání od 450 korun.

Ani Petr Bende svoji již několikaletou tradici vánočních koncertů v Janáčkově divadle nepřerušil. Každý rok také obměňuje pozvání hostů, letos se mohou posluchači těšit na Romana Dragouna, Alenu Vacíkovou nebo Pavla Helana a obvyklý doprovod Cimbálové muziky Grajcar a pěveckého sboru Antea. Atmosféru Vánoc navodí Bende 1. prosince v pět hodin odpoledne.

7. prosince navštíví ruský armádní soubor Alexandrovci brněnskou Kajot Arenu. Soubor, jehož historie sahá až do roku 1928 a v současné době má na více než tři sta členů, představí českým fanouškům své vánoční překvapení hned pětkrát. Doplňovat je bude po městech v republice operní pěvkyně Eva Urbanová a zpěvák Petr Kolář, který s Alexandrovci vystupoval již v minulosti. Vstupenky se pohybují v předprodeji v ceně od 350 korun.

Těsně před Štědrým dnem ovládne Hudební scénu Městského divadla Brno sourozenecká dvojice Javory s kapelami. Sváteční koncertování Hany a Petra Ulrychových se uskuteční 22. a 23. prosince. Nenásilně spojené méně známé lidové vánoční písně s nejznámějšími hity sourozenců uslyší diváci v těchto dvou dnech vždy od šesti hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře