Reklama
reklama

Čeští zpěváci míří do Brna s vánočními koncerty, poprvé je doplní i ruští Alexandrovci

Známé hity okořeněné koledami a speciálními hosty jsou typickým programem pro vánoční koncerty oblíbených zpěváků. V Brně je jich naplánováno hned několik, na konci listopadu a během prosince zahraje Petr Bende, Hana Zagorová nebo Javory. Poprvé takový koncert uspořádají i Alexandrovci s Evou Urbanovou a Petrem Kolářem.

Již tradičně vystoupí v Bobycentru se svým dlouholetým kolegou a speciálním hostem Petrem Rezkem Hana Zagorová na vánočním galakoncertu. Zazní známé duety Duhová víla, Ta pusa je tvá nebo Vánoční tajemství, které bude doprovázet skupina Boom! Band. Koncert se uskuteční 28. listopadu a vstupenky jsou k dostání od 450 korun.

Ani Petr Bende svoji již několikaletou tradici vánočních koncertů v Janáčkově divadle nepřerušil. Každý rok také obměňuje pozvání hostů, letos se mohou posluchači těšit na Romana Dragouna, Alenu Vacíkovou nebo Pavla Helana a obvyklý doprovod Cimbálové muziky Grajcar a pěveckého sboru Antea. Atmosféru Vánoc navodí Bende 1. prosince v pět hodin odpoledne.

7. prosince navštíví ruský armádní soubor Alexandrovci brněnskou Kajot Arenu. Soubor, jehož historie sahá až do roku 1928 a v současné době má na více než tři sta členů, představí českým fanouškům své vánoční překvapení hned pětkrát. Doplňovat je bude po městech v republice operní pěvkyně Eva Urbanová a zpěvák Petr Kolář, který s Alexandrovci vystupoval již v minulosti. Vstupenky se pohybují v předprodeji v ceně od 350 korun.

Těsně před Štědrým dnem ovládne Hudební scénu Městského divadla Brno sourozenecká dvojice Javory s kapelami. Sváteční koncertování Hany a Petra Ulrychových se uskuteční 22. a 23. prosince. Nenásilně spojené méně známé lidové vánoční písně s nejznámějšími hity sourozenců uslyší diváci v těchto dvou dnech vždy od šesti hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře