Reklama
reklama

Česká premiéra díla Bachova syna v cyklu Bacha na Mozarta! zazní v sobotu v Brně

Dílo nejstaršího a nejspíš i nejznámějšího syna skladatele J.S. Bacha Carla Philippa Emmanuela uslyší návštěvníci kostela sv. Tomáše na Moravském náměstí 26. dubna. Pátý abonentní koncert 2. sezóny cyklu Bacha na Mozarta! stojí od 130 do 400 korun.

„Dílo Auferstehung Carla Phillipa Emmanuela Bacha zazní v České republice v novodobých dějinách vůbec poprvé. Jsme moc rádi, že jsme se mohli zhostit úkolu, objevit toto oratorium pro české, respektive Brněnské publikum a věříme, že bude dílem nadšeno,“ uvedl dirigent Roman Válek.

„Hudba Emanuela Bacha je mimořádně expresivní a zdobná a vytváří pomyslný most mezi barokem a klasicismem. Pro specifickou, velmi neklidnou hudební řeč a osobitý přístup byl jeho styl zván „Empfindsamen Still,“ tedy „citový“ a nechává v posluchačích hluboký, nesmazatelný dojem,“ dodal.

Koncert se uskuteční o půl osmé večer a jeho výjimečnost podtrhuje také špičkové obsazení sólistů. Barytonové úlohy se ujme sólista Roman Janál a sopránové a tenorové role potom Michaela Šrůmová a Tomáš Kořínek. Velkému klasicistnímu orchestru, s mnoha zahraničními specializovanými umělci je partnerem smíšený pěvecký sbor.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře