Reklama
reklama

Česká premiéra díla Bachova syna v cyklu Bacha na Mozarta! zazní v sobotu v Brně

Dílo nejstaršího a nejspíš i nejznámějšího syna skladatele J.S. Bacha Carla Philippa Emmanuela uslyší návštěvníci kostela sv. Tomáše na Moravském náměstí 26. dubna. Pátý abonentní koncert 2. sezóny cyklu Bacha na Mozarta! stojí od 130 do 400 korun.

„Dílo Auferstehung Carla Phillipa Emmanuela Bacha zazní v České republice v novodobých dějinách vůbec poprvé. Jsme moc rádi, že jsme se mohli zhostit úkolu, objevit toto oratorium pro české, respektive Brněnské publikum a věříme, že bude dílem nadšeno,“ uvedl dirigent Roman Válek.

„Hudba Emanuela Bacha je mimořádně expresivní a zdobná a vytváří pomyslný most mezi barokem a klasicismem. Pro specifickou, velmi neklidnou hudební řeč a osobitý přístup byl jeho styl zván „Empfindsamen Still,“ tedy „citový“ a nechává v posluchačích hluboký, nesmazatelný dojem,“ dodal.

Koncert se uskuteční o půl osmé večer a jeho výjimečnost podtrhuje také špičkové obsazení sólistů. Barytonové úlohy se ujme sólista Roman Janál a sopránové a tenorové role potom Michaela Šrůmová a Tomáš Kořínek. Velkému klasicistnímu orchestru, s mnoha zahraničními specializovanými umělci je partnerem smíšený pěvecký sbor.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře